Opis wydarzenia

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników roślin na pierwszą wiosenną wymianę roślinną w Centrum Artystycznym Sztukarnia. Podczas naszego spotkania wymienimy się sadzonkami, nasionami, roślinami doniczkowymi, ale również prasą i książkami o tematyce ogrodniczej. Spotkanie daje możliwość podzielenia się wiedzą oraz pasją do roślin.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Jak to działa?

- Wymiana roślinna to możliwość zamiany dowolnej rośliny na inną. Jeśli posiadasz roślinę domową lub ogrodową, z którą się nie dogadujesz, masz nadwyżki sadzonek lub po prostu szukasz czegoś nowego do swojej kolekcji, przyjdź i wymień się.
- Na wymianę możesz przynieść sadzonki, szczepki lub całe rośliny zarówno roślin domowych jak i ogrodowych. Rośliny mogą być ukorzenione w wodzie bądź ziemi lub świeżo ucięte do ukorzenienia. Przynoś tylko zdrowe rośliny, bez szkodników.
- Jeśli nie posiadasz roślin możesz wymienić się książkami, czasopismami, doniczkami lub innymi materiałami roślinnymi. Wymiany bazują na zaufaniu i dobrej energii, nie sprawdzamy ile roślin przynosisz i zabierasz - liczymy na Twoją odpowiedzialność.

Termin i miejsce wydarzenia

Wymiana roślinna odbędzie się 21 maja 2022 r. w godz. 11-17 w ogrodzie Sztukarni.

Warsztaty

Dodatkowo zapraszamy na warsztaty, które będą odbywały się w czasie trwania wymiany. Szczegółowe informacje oraz zapisy poniżej:

Warsztaty akwareli botanicznej

Uczestnicy zostaną wprowadzeni w arkana techniki akwarelowej – poznają technikę malowania akwarelą oraz dowiedzą się, jakie są niezbędne materiały do rozpoczęcia pracy. Następnie będą mogli w spokoju oddać się temu niezwykle relaksującemu zajęciu, jakim jest malowanie żywych roślin. Zajęcia sprawią przyjemność zarówno osobom, które nigdy wcześniej nie pracowały w tej technice, jak również osobom już z nią zaznajomionym.

cena: 90 zł/os.
czas trwania: 11:00-13:00
prowadząca: Kamila Nyckowska

Warsztaty ceramiki - lepienie doniczek

Na warsztatach ceramiki uczestnicy poznają jedną z technik lepienia z gliny, dzięki której wykonają zaprojektowaną przez siebie doniczkę. Po skończonej pracy otrzymane dzieło zostawią do wyschnięcia i wypalenia w piecu (na okres ok. 2-3 tygodni). Po upływie tego czasu uczestnicy będą mogli odebrać swoją doniczkę, wykonaną z gliny bądź umówić się na kolejne warsztaty w celu poddania jej dalszej obróbce, tj. zdobieniu czy szkliwieniu.

cena: 60 zł/os.
czas trwania (godziny do wyboru): 12:15-13:15 / 13:30-14:30
prowadząca: Julia Kozera

Warsztaty przesadzania roślin

Warsztaty skierowane są osób, które chciałyby przesadzić swoją roślinę pod okiem wykwalifikowanego ogrodnika. Uczestnicy w trakcie zajęć poznają podstawowe zasady przesadzania roślin doniczkowych, dowiedzą się, jakie najlepiej wybrać podłoże, kiedy najlepiej przesadzać rośliny, a także czy rośliny powinno się podlewać przed czy po przesadzeniu. Osoba pragnąca wziąć udział w warsztacie zobowiązana jest do przyniesienia własnej rośliny oraz doniczki, natomiast wszystkie pozostałe materiały będą dostępne na miejscu.

cena: 35 zł/os.
czas trwania: 15:00-16:00
prowadząca: Magdalena Zawadka

Warsztaty haftowania ziół na papierze czerpanym

Uczestnicy zbadają potencjał tradycyjnego haftu w nowym wydaniu. Swoją pracę wykonają na papierze czerpanym, dzięki czemu później będą mogli nią ozdobić swoją przestrzeń. Podczas zajęć poznają podstawowe ściegi oraz dowiedzą się, w jakie materiały powinien zaopatrzyć się adept haftu.

cena: 80 zł/os.
czas trwania: 14:30-16:30
prowadząca: Joanna Michalska-Brzezińska

Brunch Vege Story

Pragnąc pokazać różnorodność i głębię smaków kuchni roślinnej chcemy serdecznie wszystkich zaprosić do skosztowania wegańskiej kuchni, naszej submarki Vege Story. Brunch będzie funkcjonował na zasadzie "płacisz raz i jesz ile chcesz", co oznacza, że płacąc raz można bez ograniczeń próbować naszych niebywałych przystawek, przyrządzonych z pasji do gotowania. Bufet będzie otwarty w godz. 12:00-15:00. Przez cały ten czas można miło spędzać czas w naszym ogrodzie, poznając przy tym niesamowite smaki i połączenia.

cena: 35 zł/os.
czas trwania: 12:00-15:00
prowadzenie: Vege Story

Prowadzący

Magdalena Zawadka

wymiana roślin / warsztaty przesadzania roslin

absolwentka kierunku Ogrodnictwo Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Specjalizuje się w tematyce roślin tropikalnych i leczniczych. Przez wiele lat była pracownikiem Polskiej Akademii Nauk Ogrodu Botanicznego - CZRB w Powsinie, gdzie obejmowała stanowisko edukatora przyrodniczego i przewodnika. Twórca zamkniętych ekosystemów w firmie Madeleine Orchid.

Kamila Nyckowska

warsztaty akwareli

absolwentka wydziału Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Obszary działań artystycznych to przede wszystkim malarstwo, rysunek, akwarela, ilustracja oraz ceramika. Brała udział w wystawach zbiorowych. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dorosłymi i dziećmi. Przez wiele lat prowadziła pracownię ceramiczną PARA BUCH. Jest autorką programów edukacyjnych z zakresu kształcenia plastycznego. 

Julia Kozera

Warsztaty ceramiki

absolwentka Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego, instruktor rzemiosła artystycznego, czeladnik ceramiki użytkowej i dekoracyjnej, jak również absolwentka UKSW na wydziale filozofii. Pasjonatka papieru, gliny, drewna, szkła, tkaniny i przyrody, i z tego też tworzy swoje prace. Daleka od przymiotów świata współczesnego uwielbia skrytą obserwację człowieka w codzienności, niecodzienne smaki, podróże-najlepiej dalekie i niezobowiązujące muzykowanie ze znajomymi.

Joanna Michalska - Brzezińska

warsztaty haftowania

z wykształcenia plastyk i projektant odzieży. Pasjonuje się szyciem ręcznym, kreatywnie wykorzystując igłę z nitką do szycia różnych akcesoriów, zabawek, niebanalnych ozdób, odzieży. Z zaangażowaniem prowadzi warsztaty szycia ręcznego, haftu i cerowania z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi i seniorami. Od lat tworzy "Szmaciane misie", integruje społeczność "nitkomaniaków" i realizuje liczne projekty związane z szyciem ręcznym. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dwukrotna stypendystka miasta Bydgoszczy - realizująca projekt "Wyszywana Mapa Kanału Bydgoskiego". Prezeska i założycielka Fundacji Nitkomaniacy.

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia: 
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020