Opis

PROJEKT ARTYŚCI AKTYWIŚCI to propozycja półkolonii letnich adresowana do uczniów od 1 do 6 klasy szkoły podstawowej (minimalny rocznik urodzenia to 2015). W trakcie półkolonii dzieci zmienią się w małych artystów, kuratorów, producentów wystawy, techników, edukatorów… i o wiele więcej! Stworzą własne prace, które pokażą na wymyślonej i przygotowanej samodzielnie wystawie. Nie będzie to tradycyjny pokaz w białych ścianach. Zależnie od decyzji dzieci, wyjdziemy w przestrzeń miejską, do ogrodu, a może ożywimy zapomniane zakamarki szkoły? 

Ideą półkolonii jest zaproszenie małych uczestników do pracy projektowej nad ważnymi dla nich zagadnieniami – osobistymi lub społecznymi. Dzieci będą ćwiczyć się w wyborze zarówno tematu,
techniki, narzędzia, jak i formy przekazu. Każdy dzień to będzie nowa przygoda i kolejny krok prowadzący do realizacji obranego celu. Zależnie od ich decyzji, będą mogły zająć się kręceniem etiudy filmowej, audycją, vlepkami, instalacjami artystycznymi, grą miejską, rzeźbami w przestrzeni publicznej, street art-em, guerrilla art-em, muralami… i o wiele więcej! Mimo otwartej formuły na dzieci będą czekały przygotowane przez prowadzących różnorodne ćwiczenia plastyczne, które same w sobie będą stanowiły świetną zabawę, ale również pomogą dzieciom w pobudzeniu ich kreatywności oraz w osiągnięciu zaplanowanego przez nie celu – wystawy. Dzieci w każdej chwili będą mogły liczyć na inspiracje, doświadczenie i pomoc instruktorów, którzy jednocześnie będą ich wspierać w samodzielnym poszukaniu rozwiązań. 

W Sztukarni dbamy o to, żeby każde dziecko mogło być sobą. Wierzymy również, że każde dziecko rodzi się twórcą, a sztuka to nie tylko galerie obrazów i rzeźb za niedostępną barierką.

Plan dnia

Zapewniamy opiekę od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:30. Półkolonie organizujemy
przez 9 tygodni wakacji od 28.06.2021 do 27.08.2021.

Ramowy plan zajęć
8:00–9:00 przekazywanie dzieci pod opiekę prowadzących, animacje w miejscu zbiórki
9:00–10:00 warsztaty twórcze
10:00–10:30 drugie śniadanie (przyniesione z domu)
10:30–13:00 warsztaty twórcze
13:00–13:45 obiad i odpoczynek
13:45–15:00 warsztaty twórcze
15:00–15:30 podwieczorek i odpoczynek
15:30–16:30 warsztaty twórcze
16:30-17:30 gry i zabawy, odbiór dzieci / wernisaż

Cena i czas trwania

Cena kursu: 690 zł / cena kursu ze zniżką*: 650 zł

*Zniżka przysługuje uczniom SAR-u, rodzeństwu (wszystkim dzieciom), przy zapisie na drugi i każdy kolejny kurs oraz osobom, które dokonają zapisu do dnia 30.04.2021 i wpłacą zaliczkę. 

Cena obejmuje opiekę wykwalifikowanych instruktorów, ubezpieczenie NNW, wszystkie potrzebne materiały, posiłki oraz napoje w trakcie trwania turnusu.

Gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 200 zł (do 5 dni od daty zapisu).

Wyżywienie

Dzieci w ramach półkolonii mają zapewniony obiad (zupa + drugie danie) oraz podwieczorek – z uwzględnieniem indywidualnych diet, alergii i nietolerancji pokarmowych. Po stronie rodziców pozostaje tylko przygotowanie drugiego śniadania.

Informacje dodatkowe

Podział dzieci na grupy nastąpi po zakończeniu zapisów. Kryterium będzie wiek i ewentualne preferencje uczestników.

Półkolonie są rejestrowane w Kuratorium Oświaty.

Miejscem realizacji jest XXVIII LO im. Jana Kochanowskiego przy ul. Wiktorskiej 99.

Istnieje możliwość zorganizowania półkolonii dla grupy dzieci pracowników klientów instytucjonalnych. Zainteresowane firmy zapraszamy do kontaktu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Prowadzenie

Agnieszka Szostakiewicz

absolwentka historii sztuki Uniwersytetu Warszawskiego. Wykładowczyni na kierunku Sztuka Mediów na ASP w Warszawie, oraz w Studium Fotografii ZPAF-u, a także przez dwa lata na Wydziale Kulturoznawstwa w warszawskim SWPS-ie. Prowadzi autorskie warsztaty artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Była przez ponad dwanaście lat związana z Zachętą Narodową Galerią Sztuki. Współautorka wystawy „Leszno/Świerczewskiego/Solidarności” w Instytucie Awangardy, „W proszku” na warszawskim Jazdowie, współtwórczyni Targów Młodej Sztuki Most. Jako performerka brała udział m.in. w Festiwalu Warszawska Jesień, w wystawie pt. „The Space Program” (Galeria Stroboskop), w 15. edycji Przeglądu Sztuki Survival we Wrocławiu, w wystawie pt. „Osiedle młodych / Interwencja artystyczna” w Poznaniu.

Klaudia Mańko

absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, ze specjalizacją dyplomową z kostiumu na Wydziale Scenografii. Członkini kolektywu pracy twórczej Pryzmat, który skupia się na działalności projektowej, edukacyjnej i wystawienniczej. Ważne jest dla niej tworzenie prac, które mają znaczenie – szuka takiego sposobu przedstawienia, aby zmusić widza do przemyśleń, obudzić wrażliwość. Obserwuje rzeczywistość, słucha ludzkich historii, przetwarza je na swój własny język twórczy, aby dotrzeć do uniwersalnej prawdy. 

Alicja Pacholczyk

animatorka czasu wolnego, a w wakacje wychowawca półkolonijny. Jako drużynowa gromady zuchowej ma doświadczenie w pracy z dziećmi, a jej głowa przepełniona jest wieloma ciekawymi i kreatywnymi pomysłami, które są widoczne podczas prowadzenia zajęć. Praca z dziećmi daje jej ogromną satysfakcję i radość. Swoją więdzę z zakresu procesów edukacyjnych i wychowawczych poszerza na Akademii Pedagogiki Specjanej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

Klaudia Sikorska

absolwentka pedagogiki specjalnej na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Doświadczenie w pracy z dziećmi zbierała podczas rocznego wolontariatu i tutoringu w Akademii Przyszłości, stażu w świetlicy socjoterapeutycznej, prowadząc zajęcia plastyczne w przedszkolach, liczne warsztaty artystyczne czy pracują jako animatorka zabaw dziecięcych. W grupach nieformalnych wielokrotnie współorganizowała wystawy, koncerty, prelekcje oraz inne wydarzenia. W pracy zawodowej przykłada wagę do przekazywania wartości które są jej bliskie tj poszanowanie przyrody, zwierząt i drugiego człowieka. 

 

Zarezerwuj miejsce

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia: 
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020