Kurs grafiki dla nastolatków

Kurs grafiki dla nastolatków

Charakterystyka

Warsztaty graficzne dla nastolatków to propozycja dla osób w wieku 12-16 lat, które zainteresowane są grafiką artystyczną i użytkową. Podczas spotkań zapoznamy się z tym szerokim zagadnieniem, zaglądniemy na karty historii i zobaczymy, jak tworzyli Wielcy Mistrzowie, których twórczość będzie inspiracją do naszych własnych działań. Grafika to spektakularnie rozwijająca się dziedzina sztuki, która towarzyszy nam na każdym kroku. Na warsztatach znajdziecie przestrzeń twórczą do wyrażenia siebie za pomocą plakatu, linorytu, druku stemplowego, kolagrafii i ilustracji.

Program

Dzień 1. Kim jest grafik? Krótki wstęp do technik graficznych, odrobina historii (nie za dużo ;)). Wykonamy stemple i zaprojektujemy papier pakowy.
Dzień 2. Warsztat linorytu. Wstęp do techniki, ćwiczenie rysunku martwej natury, wykonanie płyty do odbitek za pomocą dłut, a następnie wykonanie rycin za pomocą prasy.
Dzień 3. Warsztat kolagrafii i szablonu. Wykorzystanie różnych materiałów, o zróżnicowanych fakturach do stworzenia kompozycji.
Dzień 4. Warsztat plakatu filmowego.
Dzień 5. Warsztat ilustracji książkowej z wykorzystaniem technik graficznych. 

Cena i czas trwania

490 zł/jedna osoba/5 spotkań po 4 godziny
bądź 465 zł (rabat 5%)

*5% rabatu jest udzielane:
– przy zapisie każdego kolejnego dziecka na warsztaty letnie dla młodzieży
– przy zapisie na więcej niż jedne warsztaty letnie dla młodzieży
– osobom, których dzieci brały udział w Lecie/Feriach w Sztukarni

Prowadzenie

Kamila Nyckowska – absolwentka wydziału Edukacji Artystycznej na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Obszary działań artystycznych to przede wszystkim malarstwo, rysunek, ilustracja oraz ceramika. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy z dorosłymi i dziećmi. Przez wiele lat prowadziła pracownię ceramiczną PARA BUCH. Jest autorką programów edukacyjnych z zakresu kształcenia plastycznego. Jej ilustracje znalazły się w kilku książkach oraz w internetowym wydaniu Codziennika Feministycznego.

Terminy Warsztatów

Warsztat:
Poziom:
Kod Tytuł warsztatu Początek kursu Szczegóły Cena*
w_1400 Kurs grafiki dla nastolatków poniedziałek, 09, lipiec 2018, 10:00 opis» 490,00 PLN
*brutto