Bezpłatne warsztaty języka migowego

Charakterysta zajęć

Zajęcia z nauki podstaw systemu języka migowego skierowane są zarówno do dzieci jaki i osób dorosłych (zwłaszcza pedagogów, nauczycieli, animatorów kultury). Warsztaty przybliżą uczestników do specyfiki funkcjonowania osób niesłyszących. W trakcie zajęć nauczycie się sposobu witania, pożegnania oraz przedstawiania się, a także dowiecie się czym jest daktylografia.

Zdobycie nowych umiejętności językowych nie tylko przyniesie niesamowitą przyjemność i satysfakcję, ale być może pozwoli w przyszłości na nawiązanie kontaktu z osobą niesłyszącą. Nauka języka migowego rozwija również wiele ważnych umiejętności, takich jak wyobraźnia przestrzenna, pamięć, koncentracja czy logiczne myślenie.

Cena i czas trwania

1,5 godzinne bezpłatne warsztaty

Prowadzenie

Angelika Kotynia - absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej na kierunku surdopedagogiki oraz edukacji plastycznej. Pracuje z dziećmi od 2009 roku prowadząc liczne warsztaty edukacyjne, plastyczne oraz językowe. W Sztukarni prowadzi półkolonie artystyczne, zajęcia z języka migowego, warsztaty stolarskie oraz wyjazdowe warsztaty dla dorosłych i dzieci z rękodzieła. Pasjonuje ją stolarstwo, renowacja mebli oraz tworzenie świec. Chętnie uczy się nowych dziedzin sztuki.