Kurs ceramiki II stopnia – techniki zdobnicze

Kurs ceramiki II stopnia – techniki zdobnicze

Charakterystyka

Kurs adresowany jest do osób, poszukujących nowych i ciekawych sposobów zdobienia swoich prac. Obejmuje wykorzystanie różnych materiałów oraz technik dekoracyjnych, które nadają pracą niepowtarzalny charakter.

Program zajęć

1) Zdobienie kafli farbami naszkliwnymi

2) Techniki dekoracyjne z użyciem angob:
· sgrafitto - technika polegająca na nacinaniu lub zadrapywaniu zewnętrznej warstwy angoby w celu odsłonięcia znajdującej się pod spodem gliny w innym kolorze.
· pastelaż – technika polegająca na malowaniu strugą angobową za pomocą rożka. Technika umożliwiająca tworzenie specjalnych efektów reliefowo-barwnych.
· moletaż - technika polegająca na zapełnieniu masą angobową rytów wgłębnych.

3) Zdobienie farbami podszkliwnymi

4) Szkliwienie różnymi technikami: nanoszenie pędzlem, polewanie, natrysk.

5) Zdobienie farbami majolikowymi (zdobienie wszkliwne).

6) Maski sylikonowe i woskowe.

7) Monotypia z użyciem tlenków barwiących.

8) Sitodruk

Cena i czas trwania

8 spotkań po 2 godziny
560 zł/osoba

Prowadzenie

Stefania Pietrasiak — absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Olsztynie (specjalizacja projektowanie ceramiki artystycznej i użytkowej) oraz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (Wzornictwo - projektowanie ceramiki, Restauracja i Rekonstrukcja Ceramiki i Szkła, oraz Sztuka i Wzornictwo Ceramiki). W swojej działalności artystycznej zajmuje się konserwacją dzieł sztuki, ceramiką artystyczną, oraz ceramiką użytkową w architekturze. Tworzy także ilustracje oraz grafikę koncepcyjną.