Kurs technologii ceramiki I stopnia

Kurs technologii ceramiki I stopnia

Charakterystyka

Kurs technologii ceramiki I stopnia kierujemy do osób zaczynających swoją przygodę z ceramiką, jak i tych, które chcą usystematyzować swoją wiedzę z zakresu ceramiki. Zajęcia obejmują prezentację + wykład oraz ćwiczenia praktyczne. Podczas spotkań poruszane będą praktyczne zagadnienia związane z technologią ceramiczną, zagadnienia związane z tematem kursu zostaną przekazane w sposób czytelny i zrozumiały. 

Program

Zajęcia obejmują następujące zagadnienia:
- rodzaje i właściwości mas ceramicznych
- metody wytwarzania ceramiki
- metody zdobienia wyrobów ceramicznych
- podstawowe informację dotyczące wypału ceramiki.

Zajęcia kończą się egzaminem wewnętrznym. Po jego zaliczeniu kursanci otrzymują zaświadczenie o ukończeniu kursu.

Cena i czas trwania

12 x 1,5 h/ 1040 zł

UWAGA! Wiosenna promocja! Obecnie kurs technologii ceramiki I stopnia jest przeceniony o 15% i kosztuje 880 złobecnie kurs technologii ceramiki I stopnia jest przeceniony o 15%, a więc kosztuje 880 zł

Prowadzenie

Stefania Pietrasiak - - absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Olsztynie (specjalizacja projektowanie ceramiki artystycznej i użytkowej) oraz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (Wzornictwo-projektowanie ceramiki, Restauracja i Rekonstrukcja Ceramiki i Szkła, oraz Sztuka i Wzornictwo Ceramiki). W swojej działalności artystycznej zajmuje się konserwacją dzieł sztuki, ceramiką artystyczną, oraz ceramiką użytkową w architekturze. Tworzy także ilustracje oraz grafikę koncepcyjną.