Otwarta Akademia Rysunku i Malarstwa

Otwarta Akademia Rysunku i Malarstwa

Charakterystyka zajęć

Otwarta Akademia Rysunku i Malarstwa to nasza propozycja dla osób, które potrzebują idywidualnych konsultacji i elestycznej formy edukacji artystycznej. Zajęcia przeznaczone są dla osób dorosłych, które stawiają pierwsze kroki w sztuce rysunku i malarstwa, osób któe miały już kontakt ze sztukami plastycznymi oraz kandydatów na Akademie Sztuk Pięknych. Podczas zajęć prowadzący w sposób indywidulany nakierowują uczestnika i szkolą jego warsztat plastyczny. 

Program

W trakcie spotkań uczestnicy tworzyć będą w technikach rysunkowych (ołówek, węgiel) i malarskich (akryl, olej).
Zadania takie jak studium martwej natury, roślin, studium głowy czy postaci poprzedzać będą szkice w celu doskonalenia umiejętności warsztatowych. 
Wybrane zajęcia rozpoczynają wykłady o perspektywie, relatywizmie i temperaturach barw, o budowaniu głębi w obrazie, konstrukcji, kompozycji, formie i innych zagadnieniach.

Dodatkowo dla naszych kursantów organizujemy Letnie Plenery Malarskie oraz Zimowe Plenery Malarskie.

Cena i czas trwania

150 zł * - 1 spotkanie 3 godzinne 1 raz w tygodniu (środy, soboty lub niedziele)
 * przy opłaceniu 10 spotkań z góry udzielamy 10% zniżki 

Otwarta Pracownia Ceramiczna rusza od MARCA 2018:
- środy godz. 18-21 (Prowadząca: Maja Kitajewska) START: 14 MARCA
- soboty godz. 15-18 (Prowadzenie: Jarek Wójcik) START: 17 MARCA
- niedziele godz. 14-17 (Prowadzenie: Maja Kitajewska) START: 18 MARCA

Prowadzący

Maja Kitajewska - Absolwentka Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Laureatka nagród artystycznych takich jak Siemens, Entry. Brała udział w wystawie najlepszych dyplomów ASP. Członkini projektu badawczego Polish Art Tomorrow. Ma za sobą wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych. Na co dzień zajmuje się malarstwem, tkaniną artystyczną, projektowaniem. Uwielbia eksperymentować z technikami. Z zamiłowaniem wzbudza pasję u innych oraz przekazuje wiedzę dotyczącą warsztatu artystycznego.

Jarek Wójcik - Absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Krakowie (studiował pod kierunkiem profesorów: Jacka Sienickiego, Tadeusza Brzozowskiego i Jerzego Nowosielskiego). Dyplom z wyróżnieniem obronił w 1983 roku, w pracowni profesora Jacka Sienickiego. W latach od 1984 do 1990 asystent na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie. Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki w latach 1984 -1985 i 1990. W 1990 współpracował z agentem Victorem Snyderem w Filadelfii USA. W okresie 1991 – 1993 asystent w firmie EIS-POL Ltd. Przedstawicielstwie Walt Disney Company w Polsce. W latach 1999 – 2010 pracował jako grafik w korporacjach: Bong Polska, Pixar Polska i Avery Dennison R.I.S. Polska. Jednocześnie przez cały okres od ukończenia studiów do chwili obecnej uprawia sztukę. Tworzy malarstwo, rysunek, grafikę cyfrową , a także projektuje grafikę użytkową w różnych technikach.W 2004 roku otrzymał Grand Prix na XX Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie. Jego prace znajdują się w wielu kolekcjach w Polsce i za granicą.