Rodzinne warsztaty stolarskie

Rodzinne warsztaty stolarskie

Charakterystyka zajęć

Istotą rodzinnych warsztatów stolarskich jest zachęcenie dzieci i dorosłych do wspólnego spędzenia czasu i rozwoju poprzez rodzinne majsterkowanie. Na zajęciach ćwiczymy myślenie abstrakcyjne i zmysł techniczny. Podczas zajęć poznajemy podstawy pracy z drewnem oraz zasady korzystania z profesjonalnych narzędzi stolarskich. Opracujemy i zrealizujemy indywidualne projekty. Wszystko wspólnie i z radością.

Warsztaty przeznaczone są dla rodzin (z dziećmi w wieku powyżej 6 roku życia).
Liczba uczestników zajęć – min. 4, max. 12 osób.

Program

- prezentacja rodzajów narzędzi stolarskich (m.in.ściski, piły włosowe, płatnice) i przedstawienie zasad ich bezpiecznego użytkowania
- zapoznanie z różnymi gatunkami drewna oraz ich specyfiką w kontekście tworzonych przedmiotów i dóbr użytkowych
- przedstawienie technik obróbki i łączenia drewna
- opracowanie i realizacja własnego projektu według własnego pomysłu 

MARZEC: OZDOBNE PÓŁKI / WIESZAKI NA KLUCZE
W trakcie warsztatów uczestnicy, działając w rodzinnych zespołach, zaprojektują i wykonają jedną z dwóch propozycji: ozdobną półkę albo wieszak na klucze. Zaproponujemy Państwu kilka kształtów półeczek i wieszaków na klucze, z których uczestnicy wybiorą, te, które sami wykonają. W czasie warsztatów zapoznamy dzieci i dorosłych z zasadami pracy z narzędziami: piłą, młotkiem, wiertarką, wkrętarką oraz wyrzynarką. Będziemy szlifować, ciąć, przybijać gwoździe, mocować haczyki, wkręcać wkręty.

KWIECIEŃ: RODZINNE KALENDARZE URODZINOWE / RAMKI NA ZDJĘCIA
W trakcie warsztatów uczestnicy, działając w rodzinnych zespołach, zaprojektują i wykonają jedną z dwóch propozycji: rodzinny kalendarz urodzin albo ramki dla rodzinnych zdjęć. W czasie warsztatów zapoznamy dzieci i dorosłych z zasadami pracy z narzędziami: piłą, młotkiem, wiertarką, wkrętarką oraz wyrzynarką. Będziemy szlifować, ciąć, przybijać gwoździe, mocować haczyki, wkręcać wkręty.

MAJ: DREWNIANE DONICZKI / SKRZYNKI NA ZABAWKI
W trakcie warsztatów uczestnicy, działając w rodzinnych zespołach, zaprojektują i wykonają jedną z dwóch propozycji: drewniane eco doniczki albo skrzynie na zabawki dzieci (lub inne drobnostki). W czasie warsztatów zapoznamy dzieci i dorosłych z zasadami pracy z narzędziami: piłą, młotkiem, wiertarką, wkrętarką oraz wyrzynarką. Będziemy szlifować, ciąć, przybijać gwoździe, mocować haczyki, wkręcać wkręty.

Czas trwania i cena

50 zł od osoby/ spotkanie 1,5 godziny

Prowadzenie

Agnieszka Bykowska-Giler: instruktorka zajęć plastycznych, miłośniczka pracy w drewnie; prywatnie mama dwójki urwisów.

Alan Sumara: stolarz z dziada – pradziada; właściciel firmy stolarskiej; prywatnie miłośnik czworonogów.