Pracownia ikonopisania -złocenie na asist

Pracownia ikonopisania -złocenie na asist

Charakterystyka zajęć

Na ikonach często obecne są asystki – cienkie złote linie na szatach, włosach, obliczach czy skrzydłach aniołów. Są one symbolem światłości Bożej. Na warsztatach będziemy uczyć się tej dawnej techniki. Do przyklejania złota użyjemy kleju zrobionego z… piwa. Każdy z uczestników otrzyma zagruntowaną deseczkę do ćwiczeń. Pod okiem prowadzącej naniesie na nią złote asystki.

Polecamy także warszat malarski w Pracowni Ikonopisania

Cena i czas trwania

1 spotkanie 4 godzin 340 zł

Prowadzenie

Ewa Grześkiewicz – pisania ikon uczyła się w Pracowni św. Łukasza w Krakowie pod kierunkiem o. Zygfryda Kota. Umiejętności doskonaliła w Studium Chrześcijańskiego Wschodu działającym przy klasztorze oo. dominikanów na warszawskim Służewiu, na warsztatach organizowanych przez Policealne Studium Ikonograficzne w Bielsku Podlaskim, na zajęciach z greckim ikonografem Theodorosem Papadopoulosem oraz podczas praktyk w prawosławnym monasterze Varatec w Rumunii. Jest współzałożycielką i członkiem Grupy Agathos zajmującej się ikonopisaniem oraz działalnością mającą na celu przybliżenie piękna ikony współczesnemu człowiekowi. Od kilku lat współpracuje ze Scholą Węgajty współprowadząc warsztaty w ramach Laboratorium Tradycji Bizantyjskiej. Brała też udział w wykonaniu scenografii do dwóch spektakli Scholi – „Miracula Sancti Nicolai” oraz „Opowieści o świętym Franciszku”.

Terminy Warsztatów

Warsztat:
Poziom:
Kod Tytuł warsztatu Początek kursu Szczegóły Cena*
w_1680 Pracownia ikonopisania- złocenie systemem instacoll, zdobienie pozłoty przez puncowanie sobota, 06, październik 2018, 09:30 opis» 670,00 PLN
*brutto