Warsztaty tworzenia tablic manipulacyjnych

Warsztaty tworzenia tablic manipulacyjnych

 

Charakterystyka zajęć

Celem zajęć jest wykonanie unikatowego prezentu dla dziecka. Tablica manipulacyjna zapewnia najmłodszym jednocześnie zabawę i rozwój. Wykonywana jest na bazie płyty laminowanej, z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku, które zaciekawią najmłodszych: dzwonek rowerowy, lusterko, lampka LED, kalkulator, zamek na haczyk, łańcuch do drzwi, włącznik światła, klamka oraz rzepy. Z pomocą instruktora dobierzecie elementy składowe najbardziej interesujące dla Waszego dziecka, a następnie zamontujecie je na tablicy przy pomocy wkrętów, śrub czy taśmy mocującej. Dobór elementów składowych oraz ozdobienie tablicy manipulacyjnej wedle Waszego pomysłu sprawi, że z zajęć wyjdziecie z najlepszym i niepowtarzalnym prezentem dla Waszego Malucha! 

*Sztukarnia zapewnia ww. materiały i narzędzia. Po uzgodnieniu z prowadzącym, istnieje możliwość pracy z własnymi materiałami, np. zdjęciami rodziny, dziecka lub zwierzątek oraz skarbami z piwnic i garaży (np. zamki błyskawiczne, uchwyty meblowe).

Program zajęć:

1) Wprowadzenie
2) Zapoznanie z narzędziami i zasadami wykonywania tablic
3) Dobór elementów składowych
4) Projektowanie indywidualnych tablic
5) Montaż i dekorowanie
6) Prezentacja tablic

 Czas trwania zajęć i cena:

1 spotkanie – 4 h – 200 złotych

 Prowadzenie:

Agnieszka Bykowska-Giler: mama dwóch urwisów, którzy zatrzymują się tylko przy tablicach manipulacyjnych jej autorstwa, instruktorka zajęć plastycznych dla dzieci, rodziców i całych rodzin.