Lekcje garncarstwa

Lekcje garncarstwa

Charakterystyka zajęć

Indywidualne lekcje garncarstwa to zajęcia dla wszystkich, których fascynuje symetria kształtu i którzy chcieliby przekonać się, jak powstają smukłe dzbany, pękate misy czy okrągłe filiżanki.

Podczas warsztatów uczestnik pozna ciekawostki z historii garncarstwa, budowę koła zamachowego – podstawowego narzędzia pracy tradycyjnego garncarza, nauczy się centrowania masy ceramicznej i spróbuje wytoczyć swoje pierwsze niepowtarzalne naczynie.

Cena i czas trwania

150 zł/ 1h - zajęcia indywidualne

Informacje dodatkowe

Kameralny tok zajęć pozwala poprowadzić je w kierunku, który będzie odpowiadał indywidualnym potrzebom.

Prosimy o zabranie ubrania, które może się pobrudzić/ W cenę wliczona jest glina. Jest możliwość wypału prac na miejscu.

Prowadzenie

Stefania Pietrasiak -- absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Olsztynie (specjalizacja projektowanie ceramiki artystycznej i użytkowej) oraz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (Wzornictwo-projektowanie ceramiki, Restauracja i Rekonstrukcja Ceramiki i Szkła, oraz Sztuka i Wzornictwo Ceramiki). W swojej działalności artystycznej zajmuje się konserwacją dzieł sztuki, ceramiką artystyczną, oraz ceramiką użytkową w architekturze. Tworzy także ilustracje oraz grafikę koncepcyjną.