Biżuteria artystyczna - masy polimerowe

Biżuteria artystyczna - masy polimerowe

Charakterystyka zajęć

Masy polimerowe takie jak FIMO, Premol, Sculpey to medium dające nieograniczone możliwości tworzenia m.in. biżuterii, przedmiotów codziennego użytku, ozdób okolicznościowych, elementów wystroju wnętrz, imitacji przeróżnych materiałów, takich jak drewno, kamienie szlachetne, porcelana itp. Modelina polimerowa jest medium zaprzyjaźnionym z farbami, tuszami, kredkami, pozwala na wiercenie w niej, wycinanie dłutkiem, stemplowanie, nakładanie tekstur i stosowanie wielu innych technik, które ogranicza jedynie nasza wyobraźnia. Celem warsztatów jest wprowadzenie w technikę tworzenia z mas i pokazanie bogactwa mozliwości.

Program

20 stycznia
Na zajęciach wykonamy z glinki polimerowej zawieszkę, broszkę i kolczyki. Przedmioty ozdobimy metodą sitodruku, używając do tego specjalnych Moiko silk screens i poklorujemy lśniącymi lakierami hybrydowymi.

17 lutego
Na zajęcia stworzymy dwukolorowy naszyjnik z mas polimerowych. Poznamy metody dzięki którym nasz naszyjnik będzie lekki i delikatny. Będziemy ozdabiać nasze paciorki drobnymi detalami- kuleczkami. Użyjemy też specjalnych form małych kwiatków.

17 marca
Na warsztatach poznamy FIMO effects, glinkę która zawiera rożne dodatki dzięki czemu po wypieczeniu staje się transparentna, metaliczna, marmurkowa, brokatowa, czy perłowa. Używając takiej masy z efektami wykonamy bransoletkę z kwiatuszkami.

21 kwietnia

Warsztaty tworzenia naszyjników, podczas których będziemy używać tekstur, pasteli i past do barwienia. Zapoznamy się dodatkowo z techniką patynowania prac. Każdy z uczestników wykona dwa autorskie projekty biżuterii.

19 maja

Na warsztatach będziemy pracować z białą perłową masą polimerową Cernit. Będziemy się ćwiczyć w kolorowaniu, wytłaczaniu wzorów, wycinaniu kształtów, by w efekcie stworzyć letni pastelowy naszyjnik na kolorowych sznurkach.

16 czerwca

Tematem czerwcowych zajęć będzie technika skinner blend, dzięki której uzyskacie przepiękne płynne przejścia dwóch lub więcej kolorów masy polimerowej. Efektem warsztatów będzie niepowtarzalna wielobarwna biżuteria.

 

Cena i czas trwania

1 spotkanie 3 godziny
130 zł od osoby

Prowadzenie

Iwona Piecuch - Z wykształcenia ekonomistka, która większość życia poświęciła pasji tworzenia. Najpierw rozpracowała maszynę do szycia, szyjąc niemal każdy element odzieży. Mieszkając w Wiedniu uczęszczała na warsztaty decoupage, malowania akwarelami w miedzy czasie organizując lekcje malowania na szkle. W Istambule poznała Ebru tradycyjną turecką sztukę zdobienia papieru u Hikmeta Barutcugil. Od 2011 roku prowadzi własną firmę tworząc biżuterię. Masy polimerowe poznała poszukując ciekawych technik wytwarzania elementów biżuterii do dziś dzień doskonaląc technikę pracy z tym medium.