Biżuteria z mas polimerowych

 Biżuteria z mas polimerowych

Charakterystyka zajęć

Masy polimerowe takie jak FIMO, Premol, Sculpey to medium dające nieograniczone możliwości tworzenia m.in. biżuterii, przedmiotów codziennego użytku, ozdób okolicznościowych, elementów wystroju wnętrz, imitacji przeróżnych materiałów, takich jak drewno, kamienie szlachetne, porcelana itp. Modelina polimerowa jest medium zaprzyjaźnionym z farbami, tuszami, kredkami, pozwala na wiercenie w niej, wycinanie dłutkiem, stemplowanie, nakładanie tekstur i stosowanie wielu innych technik, które ogranicza jedynie nasza wyobraźnia. Celem warsztatów jest wprowadzenie w technikę tworzenia z mas i pokazanie bogactwa mozliwości.

Program

Wrzesień 2018
Na warsztatach zapoznamy się z EXTRUDEREM czyli wyciskarką do mas polimerowych. Urządzenie to w bardzo ciekawy sposób łączy różne kolory masy polimerowej. Wykonany bransoletkę zdobiąc ją własnoręcznie wykonanym wzorem z extrudera.

Październik 2018
Na warsztatach wykonamy naszyjnik z masy polimerowej. Będziemy tworzyć gradient ulubionego koloru by powstał ładny kolorystycznie naszyjnik. Nauczymy się jak wykonać bazę to wypieczenia koralików naszyjnika. Całość zamontujemy na kolorowym sznurku.

Listopad 2018
Zapraszamy na warsztaty tworzenia naszyjnika. Będziemy używać tekstur i suchych pasteli. Zapoznamy się dodatkowo z techniką patynowania prac. Każdy z uczestników wykona własny projekt biżuterii.

Styczeń 2019
Zapraszamy na warsztaty na których będziemy drukować specjalnymi sitami do mas polimerowych. Wydruk ten będzie można ozdobić kolorowymi lakierami hybrydowymi na wysoki połysk. Z naszych wydrukowanych i pokolorowanych prac wykonamy naszyjnik i kolczyki.

Luty 2019
Na warsztatach będziemy lepić z masy polimerowej małe kwiatuszki, by stworzyć z nich delikatny naszyjnik na łańcuszku. Do wykonania kwiatków użyjemy perłowej masy polimerowej. Nauczymy się jak zamontować kwiatuszki na szpilkach jubilerskich.

Marzec 2019
Na warsztatach wykonamy jednokolorowy naszyjnik z kulami z masy polimerowej. Będziemy wycinać, dekorować i wyciskać przy pomocy specjalnych strukturalnych gąbek elementy naszego naszyjnika.

Kwiecień 2019
Zapraszam na zajęcia na których poznamy metodę Mokume gane. Ta stara japońska technologia łączenia metali została wykorzystana przy łączeniu masy polimerowej. Dzięki temu powstałe wzory wykorzystamy jako wnętrze naszych kwiatów w naszyjniku.

Maj 2019
Program w przygotowaniu

Czerwiec 2019
Program w przygotowaniu

Cena i czas trwania

1 spotkanie 3 godziny
130 zł od osoby

Prowadzenie

Iwona Piecuch - od 2011 roku prowadzi własną firmę tworząc biżuterię. Masy polimerowe poznała poszukując ciekawych technik wytwarzania elementów biżuterii do dziś dzień doskonaląc technikę pracy z tym medium. Mieszkając w Wiedniu uczęszczała na warsztaty decoupage, malowania akwarelami w miedzy czasie organizując lekcje malowania na szkle. W Istambule poznała Ebru tradycyjną turecką sztukę zdobienia papieru u Hikmeta Barutcugil.

 

 

 

Terminy Warsztatów

Warsztat:
Poziom:
Kod Tytuł warsztatu Początek kursu Szczegóły Cena*
w_2629 Biżuteria z mas polimerowych sobota, 06, lipiec 2019, 10:00 opis» 130,00 PLN za miejsce
w_2630 Biżuteria z mas polimerowych sobota, 03, sierpień 2019, 10:00 opis» 130,00 PLN za miejsce Anulowane
w_2766 Biżuteria z mas polimerowych sobota, 10, sierpień 2019, 10:00 opis» 130,00 PLN za miejsce Anulowane
w_2767 Biżuteria z mas polimerowych sobota, 17, sierpień 2019, 10:00 opis» 130,00 PLN za miejsce Anulowane
w_2768 Biżuteria z mas polimerowych sobota, 24, sierpień 2019, 10:00 opis» 130,00 PLN za miejsce Anulowane
*brutto