SUTASZ - warsztaty tworzenia biżuterii

SUTASZ - warsztaty tworzenia biżuterii

Charakterystyka zajęć

SUTASZ (soutache) – jest to piękna, dość nowa i bardzo modna forma szytej biżuterii stworzonej ze sznurków i koralików, rodzaj haftu. W technice tej często wykorzystuje się motywy orientalne. Cel warsztatów zależny jest od poziomu zaawansowania.

Program

Poziom podstawowy

Warsztaty na poziomie podstawowym pozwalają  zapoznać się z materiałami i narzędziami niezbędnymi do tworzenia biżuterii z sutaszu. Na zajęciach przedstawione zostaną rodzaje sznurków i koralików, ich specyfika oraz możliwości zastosowania.  Uczestnicy opanują podstawy łączenia sznurków sutaszowych, wszywania koralików, tworzenia form ażurowych i poznają możliwości, jakie daje technika haftu sutaszowego. Efektem zajęć jest biżuteria wykonana według własnego pomysłu, w zindywidualizowanej kolorystyce i formie.

Poziom średnio zaawansowany

Warsztaty na poziomie średniozaawansowanym pozwalają na stworzenie skomplikowanych form w opraciu o wczesniej zdobyta wiedzę. Celem jest zapoznanie się z obszywaniem kaboszonów na podkładzie filcowym, a także wszywanie taśm cyrkoniowych i wykorzystanie (według własnego uznania) taśm ozdobnych oraz koronek, by urozmaicić pracę.Warsztaty przewidują dwa tryby działania: każdy z uczestników wybiera fotografię, która będzie dla niego inspiracją przy tworzeniu pracy – w tym wariancie natchnieniem może być kolorystyka zdjęcia, jego tematyka, bądź pojawiające się na nim motywy. Każdy rozwija pracę w sposób zindywidualizowany;Drugą możliwością działania jest tworzenie biżuterii w oparciu o podstawowy wzór stworzony przez prowadzącego (tzw. forma bazowa). Wzór trafiając w ręce uczestnika może być dowolnie zinterpretowany i rozbudowywany, zyskując indywidualną kolorystykę, czy skalę – ważne jest uchwycenie formy bazowej, na której każdy rozwinie swój pomysł.

Wszystkie materiały w cenie zajęć. Każdy uczestnik na koniec zajęć zabierze do domu swoją pracę.

Cena i czas trwania

1 spotkanie 4 godziny
210 zł od osoby - poziom podstawowy
280 zł od osoby poziom zaawansowany

Prowadząca

Wioleta Rosiak – instruktorka i pasjonatka rękodzieła