Kurs szycia bluzki z dzianiny dla osób początkujących

Kurs szycia bluzki z dzianiny dla osób początkujących

Charakterystyka zajęć

Kurs szycia bluzki z dzianiny to kolejna odsłona warsztatów szycia dedykowana osobom początkującym, Celem zajęć jest nauka obsługi maszyny do szycia oraz uszycie na własne wymiary bluzki o luźnym kroju- fason motyl, kimono ( po wcześniejszym przygotowaniu formy). Materiałem jest dzianina. Dodatkowo kursanci uzyskają podstawową wiedzę na temat splotów dzianinowych.

W cenie kursu są wszystkie materiały (do wyboru spośród kilku propozycji przed zajęciami) i opieka doświadczonej instruktorki.

Pracujemy na maszynach niemieckiej marki BROTHER BN37 i BN27. W cenę kursu wliczone są wszystkie materiały (istniejej możliwość skorzystania z włąsnych materialów, ale po wcześniejszej konsultacji z prowadzącą)

Program

- prezentacja maszyny do szycia, poznanie jej podstawowych elementów
- nauka obsługi maszyny do szycia, ćwiczenia
- prezentacja zagadnień potrzebnych do wykonania formy bluzki
-wporwadzenie w temat konstrukcji bluzki
- zdejmowanie miary
- tworzenie formy bluzki w oparciu o włąsne wymiary (do dyspozycji materiały pomocnicze linijki ,arkusze papieru i krzywik)
- szycie na gotowo bluzki

Cena i czas trwania

1 spotkanie 6 godzin
300 zł od osoby

Prowadzenie

Lilianna Sadowska – absolwentka szkoły krawieckiej, ponad 20-letnie doświadczenie w zawodzie. Projektuje i szyje odzież – „od pomysłu do wykończenia”. Doskonale czuje się zarówno w krawiectwie ciężkim, jak i lekkim. Z dużą pasją realizuje także projekty artystyczne – kostiumy filmowe oraz rekwizyty na potrzeby różnego rodzaju działań edukacyjnych i interdyscyplinarnych. Pracowała „na własny rachunek”, prowadząc działalność gospodarczą oraz współpracowała z wieloma firmami. Swoją wiedzą i doświadczeniem chętnie dzieli się z innymi.