Zajęcia multimedialne dla dorosłych

Zajęcia multimedialne dla dorosłych

Charakterystyka zajęć

Zajęcia multimedialne dla dorosłych to cykl warsztatów łączący to, co analogowe z technikami cyfrowymi. To zajęcia dla wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoje horyzonty, dowiedzieć się czegoś więcej o sztuce współczesnej, tworzyć własne nieszablonowe dzieła. Na zajęcia zapraszamy wszystkich, poziom zaawansowania nie ma tu znaczenia – każdy może pracować we własnym tempie i korzystać z rad prowadzącej.

Program

- Szkice na papierze autoportretów w różnych wersjach i technikach, skanowanie prac, tworzenie bloga grupowego.
-Robienie zdjęć sobie nawzajem, przetwarzanie ich w programie do grafiki komputerowej, drukowanie ich i tworzenie magnesów – własnych opowieści zapisanych potem cyfrowo, nauka robienia storyboardu.
- Szkicowanie w komputerze za pomocą tabletu graficznego, porównanie technik, skanowanie prac. Tworzenie animowanych gif’ów z portretów.
- Animacja Flipbookowa – stworzenie filmu animowanego bez użycia komputera, prezentacja teledysków, reklam, książek stworzonych tą metodą. Nagrywanie własnych flipbooków.
- Nauka tworzenia storyboardu, nauka o 12 zasadach animacji. Rozpoczęcie pracy nad własną animacją – prace koncepcyjne, bohaterowie, storyboard.
- Warsztat tworzenia stołu podświetlanego do animacji.
- Tworzenie animacji metodą rysunkową.
- Typografia. Tworzenie prac plastycznych z liter za pomocą stempli, tuszy, naklejek i wydruków.
- Tworzenie swojego kroju pisma, poznanie programu do tworzenia fontów.
- Prezentacja o Plakatach, o Polskiej szkole plakatu, Henryku Tomaszewskim. Fotografia cyfrowa – plakaty malowane światłem.
- Co to jest logo? Czym różni się logo od logotypu, co to jest rebranding, szkic swojego logo i przeniesienie go do programu graficznego, projektowanie wizytówki.
- Fotografia camera obscura – doświadczenie bycia wewnątrz aparatu, prezentacja o początkach fotografii. Dokumentacja cyfrowa.
- Robienie zdjęć sobie nawzajem, przetwarzanie zdjęć cyfrowych w programie do grafiki komputerowej, drukowanie ich i tworzenie magnesów – własnych opowieści.Kolejność zajęć i tematy mogą ulegać niewielkim zmianom – w zależności od kierunku zainteresowań i tempa pracy uczestników.

Prowadzenie

Anna Kosińska – Reżyser i realizator filmów animowanych, pokazywanej na ponad 50 festiwalach filmowych Macicy, zdobywcy 8 nagród i wyróżnień, m.in. wyróżnienie na 13 MFF T- Mobile Nowe Horyzonty. Twórca animacji do międzynarodowego projektu o Andrzeju Bobkowskim, Bobkowski, co dalej ? i wielu innych krótkich form. W trakcie realizacji swojego pierwszego filmu animowanego dla dzieci.Ukończyła kurs Animacja jako narzędzie nauczania na VIA University College w Viborgu, w Danii.

Magister sztuki, ukończyła Edukację artystyczną w zakresie sztuk plastycznych na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, specjalności: pedagogika wczesnoszkolna, arteterapia.