Klub Przyjaciół Przyrody

Klub Przyjaciół Przyrody

Charakterystyka zajęć

Wybierzemy się w podróż po fascynującym świecie przyrody. Poznamy tajemnice roślin i zaskakujące cechy zwierząt. Jak działają błony pławne? Co wspólnego mają dawne suknie i wieloryby? Jakie sztuczki stosują kwiaty, żeby zwabić zapylacze? Jak widzi nietoperz i na czym polega sekret szyszki, żeby chronić nasiona sosny?

Sprawdzimy dzięki czemu nie marznie niedźwiedź polarny, co się kryje w trawie, w korze drzewa i na niebie. Młodzi przyrodnicy będą czujnie śledzić tropy natury nawet w mieście, a wspólne odkrycia przypieczętują eksperymenty, twórcze prace plastyczne i praktyczne!

Prowadzenie

Irka Jazukiewicz – ekolożka i edukatorka, od ponad trzech lat trenerka edukacji przyrodniczej, ekologicznej i globalnej w Ośrodku Działań Ekologicznych „Źródła”. Z wykształcenia polonistka, zawsze ciekawa nowych metod zabawy i pracy z dziećmi oraz dorosłymi. Entuzjastka „dzikiej edukacji”, tropicielka etymologii słów oraz wielbicielka literatury Milorada Pavicia i Jose Luisa Borgesa. Z pasją uczy się, dziwi i opowiada o strategiach przystosowawczych roślin i zwierząt. Pisze artykuły poruszające zagadnienia przyrodnicze, globalne, a także prawa człowieka (Ekokalendarz.pl, Woda.edu.pl), uparcie uprawia balkonowe zioła i organizuje happeningowe koncerty ze Stowarzyszeniem MY. Imigrantka z Wilna w Warszawie, na co dzień rowerzystka i puzonistka w orkiestrze warzywnej Paprykalaba.