Kurs szycia dla początkujących

Charakterystyka zajęć

Kurs jest adresowany do osób początkujących, które nigdy nie miały styczności z maszyną do szycia lub w stopniu podstawowym potrafią ją obsługiwać.

Każdy z uczestników kursu będzie miał do dyspozycji swoje własne stanowisko z maszyną (BROTHER BN37 i BN27) oraz odpowiednimi akcesoriami krawieckimi. W cenę kursu wliczone są podstawowe materiały (naturalne tkaniny i dzianiny). Istnieje możliwość korzystania z własnych tkanin należy jednak wcześniej skonsultować swoje zamiary z prowadzącą.

Program Kursu

Uczestnicy kursu nauczą się obsługi maszyn, następnie zdejmowania miary, wykrojów i wreszcie szycia. Własnoręcznie, od początku do końca, uszyją spódnice/ spodnie/ koszulę/ sukienkę lub/i inne części garderoby.

Kurs szycia - 54 godziny

1. Obsługa maszyny do szycia i overlock`a.
2. Zdejmowanie miary.
3. + 4. Wykonanie formy spódnicy lub spodni przez skopiowanie własnej odzieży .
5. Krojenie spódnicy lub spodni i przygotowanie jej do I miary.
6. + 7. + 8. Szycie spódnicy lub spodni.
9. + 10. Wykonanie formy bluzki lub sukienki od konstrukcji na własne wymiary (fason do wyboru).
11. Krojenie bluzki lub sukienki i przygotowanie jej do I miary.
12. + 13. + 14. + 15. Szycie bluzki lub sukienki.

 Weekendowy kurs szycia - 32 godziny - punkty 1-9 ww programu

Informujemy, że istnieje możliwość finansowania Kursu szycia przez Urząd Pracy dla osób bezrobotnych. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt: Zuzanna Dziekiewicz-Paściak Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Na zajęciach gościliśmy Dzień Dobry TVN, który pokazał pracę naszych uczestniczek oraz jak to wszystko u nas wygląda:)

Zapraszamy do oglądania!!!: Kursy szycia i szydełkowania coraz bardziej popularne”

Cena i czas trwania

kurs szycia 51 godzin (zajęcia w dni powszednie)- 17 spotkań po 3 godziny - 1734 zł, 1632 zł cena dla kontynuujących

Prowadzenie

Ewa Sierant – Absolwentka Politechniki Łódzkiej – specjalizacja odzieżownictwo oraz Wyższej Szkoły Handlowej. Posiada długoletnie doświadczenie zawodowe. Współpracowała (i współpracuje) ze znanymi, zarówno polskimi jak i  zagranicznymi markami, takimi jak BOHOBOCO, Wearso, Yvonne, Wólczanka, Façonable, New Man Andre Renard, Eldorado. Od lat zainteresowana modą i szyciem ubrań, z pasją i zaangażowaniem wykonująca swoją pracę (zajęcia w tygodniu)

Agnieszka Walenda – absolwentka technikum odzieżowego oraz studiów w zakresie organizacji produkcji odzieży. Posiada wieloletnie i wszechstronne doświadczenie zawodowe na każdym etapie produkcji począwszy od tworzenia konstrukcji aż po wykonanie asortymentu. Współtworzyła wyroby takich marek , jak: Reserved, Steilmann, Butik. Ma również praktykę w produkcji ciężkiej konfekcji męskiej. Praca jest dla niej pasją. W wolnych chwilach projektuje i szyje dla siebie i swojej rodziny. Bardzo lubi kontakt z ludźmi, dlatego uczenie innych sprawia jej przyjemność. (zajęcia w weekendy; kurs 21 października)

Lilianna Sadowska – absolwentka szkoły krawieckiej, ponad 20-letnie doświadczenie w zawodzie. Projektuje i szyje odzież – „od pomysłu do wykończenia”. Doskonale czuje się zarówno w krawiectwie ciężkim, jak i lekkim. Z dużą pasją realizuje także projekty artystyczne – kostiumy filmowe oraz rekwizyty na potrzeby różnego rodzaju działań edukacyjnych i interdyscyplinarnych. Pracowała „na własny rachunek”, prowadząc działalność gospodarczą oraz współpracowała z wieloma firmami. (zajęcia w weekendy)