Warsztaty haftu online - pierwsze spotkanie

Charakterystyka zajęć

Warsztaty haftu to propozycja dla początkujących do odkrycia tej tradycyjnej techniki na nowo. Podczas zajęć uczestnicy poznają podstawowe ściegi, wysłuchają rekomendacji, co do ich użytkowania i dowiedzą się, w jakie materiały powinien zaopatrzyć się adept haftu. Efektem zajęć będzie sympatyczny obrazek na tamborku lub autorskie projekty małych haftów na elementach ubrania lub akcesoriach.

Warsztaty prowadzone są na żywo w programie ZOOM.

Program

- poznanie podstawowych ściegów ręcznych ( ścieg za igłą - stębnówka; ścieg łańcuszkowy - łańcuszek; ścieg sznureczkowy - sznureczek; ścieg margaretkowy - francuski węzełek)
- omówienie różnych wzorów, podstawowych przyborów do szycia i materiałów
- wybór odpowiednich tkanin 
- odrysowanie szablonu
- haft wybranym ściegiem

Cena i czas trwania

1 spotkanie 1,5 godziny - 90 zł (cena bez materiałów)

Materiały

Materiały można zapewnić we własnym zakresie (zgodnie z listą poniżej) lub kupić gotowy zestaw ART BOX Haft w cenie 120 zł w sklepie internetowym Sztukarni 

Lista materiałów: 

- igła [oczko igły powinno być podłużne i wąskie]
- mulina [dobrze wybrać kolor muliny kontrastujący do wybranej tkaniny, by w czasie zajęć śledzić postępy w nauce]
- tkanina - najlepiej bawełniana i gładka [klasyczne prześcieradło lub bawełna koszulowa ] wielkość tkaniny dopasowana do wielkości tamborka z dodatkiem na margines
- ołówek
- linijka
- nożyczki
- dla chętnych coś do notowania

Prowadzenie

Joanna Michalska – z wykształcenia plastyk i projektant odzieży. Od lat związana z igłą i nitką, projektując i szyjąc odzież, akcesoria, zabawki dla dzieci „Szmaciane Misie”. Propagatorka „szycia ręcznego”. Podkreśla, że szycie ręczne to fantastyczny sposób na wyciszenie i relaks. Pretekst, by na chwilę zatrzymać się „tu i teraz”. Gdy nie szyje, pisze. Od kilku lat prowadzi stronę www.rekodziennik.pl pisząc o polskich twórcach „handmade" i współpracuje z magazynem Mollie Potrafi.