Warsztaty malarstwa - reprodukcje online

Charakterystyka zajęć

Warsztaty malarstwa - reprodukcje online to wprowadzenie w technikę malarstwa akrylowego. Adresowane są zarówno do osób początkujących jak i zaawansowanych. Podczas zajęć uczestnicy wykonają wybraną kopie obrazu dawnych mistrzów malarskich. Celem warsztatów jest poznanie zasad kompozycji, umiejętność mieszania kolorów, rozwijanie zdolności postrzegania i obserwacji, umiejętność kopiowania obrazu, która jest wspaniałym wprowadzeniem do malowania własnych autorskich prac, np. na podstawie własnych zdjęć. Prowadzący indywidualnie kieruje potencjałem twórczym każdego z uczestników oraz dokonuje rzetelnej korekty prac wykonanych podczas zajęć.

Zajęcia odbywają się na żywo w programie Zoom.

Program

I zajęcia: nauka przenoszenia proporcji i kompozycji obrazu na własną kartkę - metodą siatki.

II zajęcia: podmalówka obrazu - pierwsza warstwa obrazu, nauka mieszania farb, pojęcie światła i cienia w kolorze

III zajęcia: nakładanie kolejnych warstw, malowanie detalu, wykończenia

IV zajęcia: kończenie prac

Materiały

Materiały można zapewnić we własnym zakresie zgodnie z poniższą listą lub kupić zestaw materiałów ART BOX Akryl w cenie 190 zł w sklepie internetowym Sztukarni.

LISTA MATERIAŁÓW

płótno malarskie formatu np. 30x40, 40x60, 50x70 lub zagruntowany karton o takich samych wymiarach; farby akrylowe, pędzle, kubek na wodę, paleta do mieszania farb (może być papierowy talerzyk lub zwykły talerz), linijka, ołówek, gumka do ścierania, wydrukowana w kolorze kopia obrazu na formacie A4

Cena i czas trwania

4 spotkania po 2 godziny - 240 zł

Prowadzenie

Berenika Kowalska – absolwentka wydziału malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom 2014 w pracowni interdyscyplinarnej prof. Zbigniewa Bajka. W 2010 r. studiowała na wydziale malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni Leona Tarasewicza, w ramach wymiany miedzy-uczelnianej „MOST”. W 2014 otrzymała stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W 2017 została wybrana do reprezentacji Polski na JCE Biennale. W 2017 otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uczestniczyła w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i zagranicą.