Warsztaty akwareli I stopnia online

Charakterystyka zajęć

Akwarela to tzw. technika laserunkowa, polegająca na rozpuszczeniu spoiwa w wodzie i nakładaniu go na jasne podobrazie. Warsztaty akwareli online są właśnie wprowadzeniem w tą jedną z najstarszych technik malarskich. Adresowane są zarówno do osób początkujących jak i praktykujących akwarelistów amatorów. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się, jak wygląda warsztat artysty malującego akwarele,  w co warto się zaopatrzyć oraz  krok po kroku nauczą się panować nad tą wymagającą techniką i poznają ogrom możliwości ilustratorskich, jakie daje. 

Zajęcia prowadzone są za pośrednictwem programu Zoom.

Program

Przed rozpoczęciem kursu uczestnicy otrzymają filmik instruktażowy dotyczący materiałów oraz listę stron z pracami artystów akwarelistów w różnych stylach, z którymi warto zapoznać się. 

I zajęcia: omówienie kolorów na palecie, ćwiczenia z tonacji, ćwiczenie z łączenia kolorów (podstawowe, pochodne etc.)

II zajęcia: ćwiczenia z malowania martwej natury

III zajęcia: ćwiczenia z anatomii twarzy/portret ze zdjęcia 

IV zajęcia: liternictwo akwarelowe; ćwiczenie na rozluźnienie ręki, ćwiczenie kształtów, tworzenie zaproszeń z motywem roślinnym

Cena i czas trwania

4 spotkania po 2,5 godziny - 300 zł

Materiały

Materiały można zapewnić we własnym zakresie (zgodnie z listą poniżej) lub kupić gotowy zestaw ART BOX Akwarela w cenie 190 zł w sklepie internetowym Sztukarni.

LISTA MATERIAŁÓW:

- farby do akwareli (rekomendowane 12 kolorów),
- pędzle (2 okrągłe o grubości np. nr. 1 i nr. 7 , 1 płaski grubość nr. 14
- papier do akwareli (rekomendowana gramatura 300 g / m2)
- pojemnik na brudną i czystą wodę,
- podkładka (większa od papieru),
- ołówek HB albo 2H,
- linijka,
- taśma papierowa,
- szmatki albo papierowy ręcznik,
- paleta albo podstawka do mieszania farb
- suszarka

Prowadzenie

Kamila Nyckowska – absolwentka wydziału Edukacji Artystycznej na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Obszary działań artystycznych to przede wszystkim malarstwo, rysunek, ilustracja oraz ceramika. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dorosłymi i dziećmi. Jest autorką programów edukacyjnych z zakresu kształcenia plastycznego. Więcej informacji o prowadzącej pod linkiem: https://knyckowska.myportfolio.com

Zapisy