Warsztaty rzeźby w ceramice

Warsztaty rzeźby w ceramice

Charakterystyka zajęć

Kurs rzeźby w ceramice dla początkujących to zaproszenie do świata rzeźby i ceramiki w jednym. Uczestnicy zajęć wykonują rzeźby w technikach ceramicznych według własnych projektów, które ustalane są z prowadzącym (nauka projektowania bryły i płaszczyzny). Celem zajęć jest praca nad kompozycją, studium z natury oraz dobór środków wyrazu w kreacji unikatowych obiektów rzeźbiarskich. Podczas zajęć uczestnicy mają okazję poznać techniki modelowania gliny, a także techniki zdobienia. Powstałe prace są wypalane na miejscu w piecu ceramicznym, po obróbce uczestnicy zabierają je do domu.

Kurs dla młodzieży i dorosłych.

Program zajęć:

1. Przedstawienie i omówienie podstawowych technik ceramicznych. Projektowanie i realizacja abstrakcyjnej formy rzeźbiarskiej.
2.Studium natury (wykonanie rzeźb ceramicznych na podstawie bezpośredniej obserwacji modelu).
3.Anatomia człowieka. Praca nad rzeźbą lub płaskorzeźbą inspirowaną postacią ludzką. Wprowadzenie podstawowych technik zdobniczych (szkliwo, angoba).
4.Kończenie prac z poprzednich zajęć. Szkliwienie.

Cena i czas trwania

4 spotkania po 3 godziny - 12 godzin - 510 zł

Prowadzenie

Stefania Pietrasiak - absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Olsztynie (specjalizacja projektowanie ceramiki artystycznej i użytkowej) oraz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (Wzornictwo-projektowanie ceramiki, Restauracja i Rekonstrukcja Ceramiki i Szkła, oraz Sztuka i Wzornictwo Ceramiki). W swojej działalności artystycznej zajmuje się konserwacją dzieł sztuki, ceramiką artystyczną, oraz ceramiką użytkową w architekturze. Tworzy także ilustracje oraz grafikę koncepcyjną.