FASHION DESIGN dla dzieci

FASHION DESIGN dla dzieci

Charakterystyka zajęć

Fashion design to cykl zajęć łączących teoretyczne zagadnienia z historii mody z różnego rodzaju technikami plastycznymi. Podczas zajęć instruktor wprowadzi dzieci w świat mody – różne epoki historyczne i charakterystyczne dla nich stroje; przedstawi sylwetki sławnych projektantów i artystów, którzy mieli wpływ na modę na przestrzeni stuleci. Wiedzę tą wzbogaci licznymi ciekawostkami m.in. o eksperymentach z tkaninami, papierowych strojach czy rajstobutach. Blok teoretyczny połączony będzie z plastycznymi zajęciami. Dzieci nauczą się m.in. rysunku proporcjonalnej sylwetki,  pracy w technikach m.in. akwarela, pastel, kredka ołówkowa, ołówek,węgiel a także pracy z różnymi materiałami (filc, wełna czesankowa, jedwab)

Fashion design to kreatywne zajęcia dla wszystkich dzieci, które lubią rysować i wycinać, a przy tym chcą się dowiedzieć czegoś o świecie mody.

Program zajęć

  • wprowadzenie w historię mody
  • przedstawienie sylwetek znaczących projektantów (m.in. Coco Chanel), a także trendów (pret a porte, haute couture)
  • przedstawienie historii adidasów, jeansów, mini
  • zasady rysunku proporcjonalnej sylwetki
  • praktyka pracy z różnymi technikami (akwarela, ołówek, pastel, kredki ołówkowe,węgiel), tkaninami (filc, wełna, jedwab, tiul, len) i materiałami (papier kolorowy, tektura, folia, sznurki, tasiemki, koraliki itp.)
  • tworzenie kolaży (inspirowanych magazynami modowymi, zdjęciami strojów z różnych epok, zdjęciami dzieł malarskich i grafikami)
  • tworzenie własnych wzorników tkanin, kolorów i deseni
  • próby oddania faktury tkaniny za pomocą poznanych technik plastycznych

 

Prowadzenie

Aleksandra Parol – absolwentka Muzykologii na UW i rękodzielnik z zamiłowania. Haftuje ręcznie obrazy, ikony, owady na przezroczystych tkaninach, szyje zabawki. Pracę z dziećmi zaczynała jako wolontariuszka w Centrum Kultury dla Dzieci w Dublinie w Irlandii, gdzie mieszkała przez kilka lat. Tam przyglądała się i pomagała Artystom, organizującym zajęcia. Swoje pierwsze autorskie, plastyczno – recyklingowe warsztaty dla dzieci prowadziła w małym miasteczku Jaca u podnóża Pirenejów, w Hiszpanii. Obecnie współpracuje ze studiem projektowym i galerią „Mniej Więcej” w Krakowie, a mieszka i pracuje w Warszawie.