DIY dla nastolatków - urządzamy pokój

DIY dla nastolatków - urządzamy pokój

Charakterystyka

Warsztaty DIY dla nastolatków to wakacyjna propozycja kierowana dla osób 12 - 16-letnich. W trakcie zajęć zaprojektujemy i wykonamy dodatki do modnego pokoju nastolatka. To znakomita okazja, by dzięki swojej pomysłowości i wysiłkowi urządzić oryginalny i przytulny, prawdziwie własny pokój. Będziemy korzystać z różnorodnych materiałów (drewno, papier, wełna, bawełna) i stosować różne techniki twórcze. Nie będzie sztampy! Tylko od uczestników i ich zaangażowania będzie zależał efekt prac: dywaniki, lampy, pudełka i organizery, półki, wieszaki i zegary.

Program

Dzień 1. Lampy
Za pomocą oświetlenia w każdym pomieszczeniu można wyczarować wyjątkowy klimat. Samodzielnie wykonany abażur lampy nada naszej przestrzeni wyjątkowy charakter. Podczas warsztatów wykorzystując techniki origami i papieru czerpanego wykonamy samodzielnie oryginalne, barwne abażury. 

Dzień 2. Filcowe dywaniki
Filcowanie na mokro to przyjemna i relaksująca technika rękodzielnicza, dzięki której wyczarujemy bajecznie kolorowe dywaniki. Do pracy użyjemy wełny, wody i mydła. Nie będziemy szyć ani naklejać. Wykorzystując technikę filcowania, stworzymy mocny i wytrzymały kilim. 

Dzień 3. Organizery, koszyki, pojemniki
W utrzymaniu porządku w nastoletnim pokoju na pewno pomogą organizery i pojemniki na drobiazgi. Te wykonane samodzielnie będą cieszyć oko, ale też przypominać o sile własnego potencjału i nieograniczonych możliwościach kreatywności. Na zajęciach wykorzystamy materiały recyclingowe. Będziemy wyplatać, wyklejać... i znakomicie się bawić.

Dzień 4. Drewniane półka i wieszak ubraniowy
Niepowtarzalny oryginalny wieszak oraz półka nadadzą każdemu wnętrzu charakter. Podczas spotkania poznamy zasady działania narzędzi stolarskich. Będziemy wycinać, kleić, skręcać i malować. Efektem pracy będą oryginalne meble: półka lub wieszak na ubrania.

Dzień 5. Zegary i tablice
Tego dnia zajmiemy się wykańczaniem półek ściennych, nad którymi rozpoczęliśmy pracę na początku tygodnia. Znajdziemy też czas na nowy projekt - oryginalny zegar. Wykorzystamy lite drewno, mechanizmy zegarowe, szablony i kolorowe farby. Do uzyskania zamierzonego efektu użyjemy narzędzi stolarskich — wyrzynarki, wiertarki i wkrętarki.

Cena i czas trwania

490 zł/jedna osoba/5 spotkań po 4 godziny
bądź 465 zł (rabat 5%)

*5% rabatu jest udzielane:
– przy zapisie każdego kolejnego dziecka na warsztaty letnie dla młodzieży
– przy zapisie na więcej niż jedne warsztaty letnie dla młodzieży
– osobom, których dzieci brały udział w Lecie/Feriach w Sztukarni

Prowadzenie

Agnieszka Bykowska-Giler – instruktorka zajęć plastycznych, miłośniczka pracy w drewnie; prywatnie mama dwójki urwisów. W Sztukarni prowadzi zajęcia stolarskie — dla rodzin, dzieci oraz dorosłych. Swoich kursantów zaraża optymizmem i twórczym podejściem do problemów.

Anna Woźniak – rękodzielniczka, animatorka kultury, opowiadaczka. Autorka programów edukacyjnych oraz wystaw popularyzatorskich. Z powodzeniem łączy edukację historyczną z kreatywnymi działaniami plastycznymi i teatralnymi. W Sztukarni prowadzi zajęcia rękodzielnicze dla dorosłych i dzieci oraz czuwa nad bieżącą ofertą zajęć. Od kilku lat podróżuje w ramach „Opowieści z Walizki” realizując spektakle narracyjne z muzyką na żywo.

Terminy Warsztatów

Warsztat:
Poziom:
Kod Tytuł warsztatu Początek kursu Szczegóły Cena*
w_1377 DIY dla nastolatków - urządzamy pokój poniedziałek, 02, lipiec 2018, 10:00 opis» 490,00 PLN Brak miejsc
w_1379 DIY dla nastolatków - urządzamy pokój poniedziałek, 23, lipiec 2018, 10:00 opis» Brak miejsc
w_1379 DIY dla nastolatków - urządzamy pokój poniedziałek, 20, sierpień 2018, 10:00 opis» 490,00 PLN
*brutto