Warsztaty tworzenia lasów zamkniętych w szkle

Warsztaty tworzenia lasów zamkniętych w szkle

Charakterystyka zajęć

Warsztaty kierowane są do wszystkich, którzy chcą poznać tajniki tworzenia lasów zamkniętych w naczyniach. To doskonała alternatywa dla osób, które chcą nauczyć się opieki nad roślinami. Podczas naszego spotkania dowiecie się jak własnoręcznie wykonać ekosystem zamknięty w szklanym naczyniu. Porozmawiamy jak odpowiednio wykonać ogród, aby cieszył nasze oczy przez długie lata. Nauczymy się odpowiednio dobierać rośliny, podłoże oraz inne elementy, które pozwolą nam stworzyć ekosystem danej strefy klimatycznej. Opowiemy o procesach zachodzących w szklanych naczyniach, dowiemy się jak rośliny oddychają oraz w jaki sposób pielęgnować naszą biosferę. Podczas naszych warsztatów poznamy cały proces tworzenia lasu . Skorzystamy z odpowiednio przygotowanych materiałów, naczyń, narzędzi, roślin. Wykonamy odpowiednio podłoże, omówimy każdy etap pracy czego efektem będzie własnoręcznie stworzona biosfera pod okiem eksperta.

Program zajęć

Warsztaty składają się z dwóch części, teoretycznej oraz praktycznej. W części teoretycznej dowiemy się o różnych ciekawych i mało znanych technikach uprawy roślin w szklanych naczyniach. Poznamy tajniki uprawy oraz prześledzimy etapy powstawania ekosystemów zamkniętych w szkle. Porozmawiamy o roślinach tropikalnych, ale również o tych rodzimych.
W części praktycznej skorzystamy z przygotowanych materiałów takich jak: narzędzia, rośliny, naczynia, podłoże, detale dekoracyjne oraz wszystkie inne elementy niezbędne do stworzenia własnego lasu zamkniętego w szkle. Każdy z etapów dokładnie omówimy, aby finalnie wyczarować swój własny ogród zamknięty w szkle.

Materiał roślinny

Materiałem roślinnym wykorzystywanym podczas warsztatów są rośliny tropikalne w tym różne gatunki oraz odmiany roślin takich jak : paproć, skrzydłokwiat, fittonia, bluszcz, fikus, niedośpian oraz inne.
Dodatkowo sezonowo w okresie wiosennym oraz letnim korzystamy z siewek drzew iglastych oraz liściastych. W okresie jesiennym oraz zimowym podczas warsztatów wykorzystujemy jedynie rośliny tropikalne.

Cena i czas trwania

1 spotkanie,  2 godziny  - 150 zł 
wszystkie materiały w cenie

Prowadzenie

Magdalena Zawadka -  absolwentka kierunku Ogrodnictwo Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Specjalizuje się w tematyce roślin tropikalnych i leczniczych. Wieloletni pracownik Polskiej Akademii Nauk Ogrodu Botanicznego- CZRB w Powsinie. Gdzie obejmuje stanowisko edukatora przyrodniczego i przewodnika. Twórca zamkniętych ekosystemów w firmie Madeleine Orchid.

 

 

Terminy Warsztatów

Warsztat:
Poziom:
Kod Tytuł warsztatu Początek kursu Szczegóły Cena*
w_1709 Warsztaty tworzenia lasów zamkniętych w szkle niedziela, 23, wrzesień 2018, 10:00 opis» 150,00 PLN
*brutto