Akademia Malarstwa i Rysunku dla dorosłych

Akademia Malarstwa i Rysunku dla dorosłych

Charakterystyka zajęć

Akademia Rysunku i Malarstwa to zajęcia praktyczne, podczas których uczestnicy poznają tajniki kilku technik malarskich i rysunkowych i dzięki zdobytej wiedzy wykonają m.in. studium martwej natury, postaci, pejzażu miejskiego. W planach przewidziane są także zajęcia plenerowe. Na zakończenie Akademii odbędzie się wystawa wybranych prac uczestników.

Dzięki kameralnym grupom (do 7 osób) prowadząca ma możliwość indywidualnego kierowania potencjałem twórczym każdego z uczestników oraz rzetelnej korekty prac wykonanych podczas zajęć.

Program zajęć

W trakcie semestru uczestnicy tworzyć będą w technikach zarówno rysunkowych (ołówek, węgiel) jak i malarskich (akryl, olej).
Zadania takie jak studium martwej natury, roślin, studium głowy czy postaci poprzedzać będą szkice w celu doskonalenia umiejętności warsztatowych. W technice węgiel na kartonie skupiać się będą przede wszystkim na modelu.

Wybrane zajęcia rozpoczynają wykłady o perspektywie, relatywizmie i temperaturach barw, o budowaniu głębi w obrazie, konstrukcji, kompozycji, formie i innych zagadnieniach. Dodatkowo dla naszych kursantów organizujemy PLENERY MALARSKIE LETNIE oraz PLENERY MALARSKIE ZIMOWE. Na zajęcia w ramach Akademii Rysunku i Malarstwa zapraszamy przede wszystkim tych, którzy uczęszczali już na semestralne zajęcia z malarstwa lub/i rysunku w Sztukarni, ale również nowe osoby.

Cele Akademii Malarstwa

  • poznanie zasad kompozycji
  • nauka proporcji i konstruowana: przedmiotów, postaci
  • uwrażliwienie na kolor
  • poznanie technik malarskich, takich jak: tempera, akwarela, akryl, olej oraz technik mieszanych
  • samodzielne przygotowanie podobrazi

Cena i czas trwania

18 spotkań po 3 godziny - 54 godziny 1730 zł (kontynuujący 1690 zł)

12 spotkań po 3 godziny - 36 godzin 1200 zł (1140 zł) SOBOTA

Prowadzenie

Monika Stolarska – Absolwentka Wydziału Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych ze specjalizacją dodatkową Sztuka w Przestrzeni Publicznej oraz absolwentka Studium Pedagogicznego przy warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Uczestniczka wielu wystaw zbiorowych jak i indywidualnych. Autorka plakatów, ilustracji, kolaży, murali. Od 2009 roku prowadzi zajęcia dla dorosłych i dzieci. Więcej informacji o prowadzącej pod linkiem: http://www.monika-stolarska.blogspot.com/.

Jarek Wójcik - Absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Krakowie (studiował pod kierunkiem profesorów: Jacka Sienickiego, Tadeusza Brzozowskiego i Jerzego Nowosielskiego). Dyplom z wyróżnieniem obronił w 1983 roku, w pracowni profesora Jacka Sienickiego. W latach od 1984 do 1990 asystent na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie. Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki w latach 1984 -1985 i 1990. W 1990 współpracował z agentem Victorem Snyderem w Filadelfii USA. W okresie 1991 – 1993 asystent w firmie EIS-POL Ltd. Przedstawicielstwie Walt Disney Company w Polsce. W latach 1999 – 2010 pracował jako grafik w korporacjach: Bong Polska, Pixar Polska i Avery Dennison R.I.S. Polska. Jednocześnie przez cały okres od ukończenia studiów do chwili obecnej uprawia sztukę. Tworzy malarstwo, rysunek, grafikę cyfrową , a także projektuje grafikę użytkową w różnych technikach.W 2004 roku otrzymał Grand Prix na XX Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie. Jego prace znajdują się w wielu kolekcjach w Polsce i za granicą.

Terminy Warsztatów

Warsztat:
Poziom:
Kod Tytuł warsztatu Początek kursu Szczegóły Cena*
w_0925 Akademia Rysunku i Malarstwa piątek, 16, luty 2018, 17:30 opis» 1730,00 PLN za semestr
w_1343 Akademia Rysunku i Malarstwa sobota, 07, kwiecień 2018, 15:00 opis» 1200,00 PLN za semestr
*brutto