Akademia Rysunku i Malarstwa dla dorosłych

Akademia Rysunku i Malarstwa dla dorosłych

Charaktertystyka zajęć

Akademia Rysunku i Malarstwa to zajęcia praktyczne, podczas których uczestnicy poznają tajniki kilku technik malarskich i rysunkowych.
Pod opieką instruktora wykonają m.in. studium martwej natury, brył, postaci, pejzażu miejskiego. Zajęcia prowadzone są w kameralnych grupach (do 7 osób), dzięki czemu każdy z uczestników jest indywidualnie prowadzony i ma szansę rozwinąć swój indywidualny potencjał twórczy. Postępy kursantów są na bieżąco omawiane, dzięki czemu proces kształcenia przebiega sprawnie i jest dla uczestnika źródłem satysfakcji. Każdy z uczestników Akademii, podczas zajęć, pracuje na wysokiej jakości bezpłatnych materiałach plastycznych.

Program zajęć

W trakcie semestru uczestnicy tworzyć będą w technikach zarówno rysunkowych (ołówek, węgiel) jak i malarskich (akryl, olej).
Zadania takie jak studium martwej natury, roślin, studium głowy czy postaci poprzedzać będą szkice w celu doskonalenia umiejętności warsztatowych. Podczas cwiczeń z modelem kursanci będą pracować przezde wszystkim W technice węgla.

Akademia Rysunku i Malarstwa jest skierowana do wszystkich osób początkujących oraz do tych osób, które chcą doskonalić swoje umiejętności plastyczne (i już brali udział w kursach malarstwa - grupy średniozaawansowane).

Wybrane zajęcia rozpoczynają wykłady o perspektywie, relatywizmie i temperaturach barw, o budowaniu głębi w obrazie, konstrukcji,
kompozycji, formie i innych zagadnieniach.

Uzupełnieneim zajęć Akademii Rysunku i Malarstwa są WYKŁADY O SZTUCE oraz PLENERY MALARSKIE, na które uczestnicy Akademii otrzymują zniżkę.

Cele Akademii Rysunku i Malarstwa

  • poznanie zasad kompozycji
  • nauka proporcji i konstruowana: przedmiotów, postaci
  • uwrażliwienie na kolor
  • poznanie technik malarskich, takich jak: tempera, akwarela, akryl, olej oraz technik mieszanych
  • samodzielne przygotowanie podobrazi

Cena i czas trwania

17 spotkań po 3 godziny - 54 godziny 1887 zł (kontynuujący 1792 zł)

Prowadzenie

Maja Kitajewska – Absolwentka Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Laureatka nagród artystycznych takich jak Siemens, Entry. Brała udział w wystawie najlepszych dyplomów ASP. Członkini projektu badawczego Polish Art Tomorrow. Ma za sobą wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych. Na co dzień zajmuje się malarstwem, tkaniną artystyczną, projektowaniem. Uwielbia eksperymentować z technikami.Z zamiłowaniem wzbudza pasję u innych oraz przekazuje wiedzę dotyczącą warsztatu artystycznego. 

Jarek Wójcik – Absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Krakowie (studiował pod kierunkiem profesorów: Jacka Sienickiego, Tadeusza Brzozowskiego i Jerzego Nowosielskiego). Dyplom z wyróżnieniem obronił w 1983 roku, w pracowni profesora Jacka Sienickiego. W latach od 1984 do 1990 asystent na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie. Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki w latach 1984 -1985 i 1990. W 1990 współpracował z agentem Victorem Snyderem w Filadelfii USA. W okresie 1991 – 1993 asystent w firmie EIS-POL Ltd. Przedstawicielstwie Walt Disney Company w Polsce. W latach 1999 – 2010 pracował jako grafik w korporacjach: Bong Polska, Pixar Polska i Avery Dennison R.I.S. Polska. Jednocześnie przez cały okres od ukończenia studiów do chwili obecnej uprawia sztukę. Tworzy malarstwo, rysunek, grafikę cyfrową , a także projektuje grafikę użytkową w różnych technikach.W 2004 roku otrzymał Grand Prix na XX Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie. Jego prace znajdują się w wielu kolekcjach w Polsce i za granicą.