Kurs akwareli - wstęp do techniki

Kurs akwareli - wstęp do techniki

Charakterystyka zajęć

Akwarela jest niezwykłą techniką, która daje wiele możliwości wyrazu artystycznego. Prace określane są zazwyczaj jako delikatne, zwiewne, eteryczne. Malarstwo akwarelowe znane było juz w Egipcie. Przez wieki artyści używali farb wodnych do tworzenia podmalówek i szkiców. Wartość wyrazu akwareli dostrzeżono dopiero na przełomie XVIII i XIX wieku. 

Na kursie poznamy podstawowe techniki wykorzystywane w malarstwie akwarelowym. Głównym celem kursu jest nie tylko wprowadzenie w podstawy tej trudnej techniki, ale pogłębienie wiedzy teoretycznej i praktycznej o niej.

Cena i czas trwania

4 spotkania po 2,5 godziny
10 godzin 520 zł* (cena nie zawiera materiałów)

*Na pierwsze zajęcia zapewniamy wszystkie niezbędne materiały. Na kolejne zapraszamy z własnymi materiałami.  Lista akcesoriów wraz ze specyfikacją poszczególnych materiałów zostanie omówiona podczas pierwszego spotkania. 

Prowadzenie

Kamila Nyckowska – Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. W swojej twórczości podejmuje problem kondycji człowieka jako istoty skazanej na fizyczną i duchową klęskę. Bohaterem jej prac jest śmierć uosobiona przez postać kobiety. Kobiety, która postrzega świat w sposób zniekształcony, tkwi w potrzasku własnej psychiki. Inspiracją do powstania obrazów prezentowanych na wystawie były zarówno bohaterki dzieł Joice Carol Oates, jak twórczość i życie Sylvii Plath, Charlotte Perkins Gilman czy Sarah Kane.

Terminy Warsztatów

Warsztat:
Poziom:
Kod Tytuł warsztatu Początek kursu Szczegóły Cena*
w_1313 Kurs akwareli niedziela, 08, kwiecień 2018, 15:00 opis» 480,00 PLN
*brutto