Świąteczne warsztaty haftu artystycznego

Charakterystyka zajęć

Hafciarstwo to tradycyjna technika rękodzieła stosowana już od starożytności w celu ozdabiania bielizny, garderoby czy przedmiotów codziennego użytku. Celem zajęć jest przeniesienie tej techniki do współczesności i ukazanie mozliwości jej praktycznego zastowania. 

Podczas warsztatów zaprezentowane zostaną podstawowe ściegi stosowane w hafcie płaskim. Za ich pomocą uczestnicy stworzą małe świąteczne obrazki- idealne jako element dekoracyjny do domu czy bożonarodzeniowy podarek.

Cena i czas trwania

1 spotkanie 2 godziny
70 zł

Prowadzenie

Aleksandra Parol- czeladniczka tkactwa i haftu; ukończyła kurs tkactwa tradycyjnego na krośnie w Akademii Łucznica; absolwentka Muzykologii na UW. Haftuje ręcznie obrazy, ikony, owady na przezroczystych tkaninach, szyje zabawki. Pracuje z dorosłymi i dziećmi. Pracę z dziećmi zaczynała jako wolontariuszka w Centrum Kultury dla Dzieci w Dublinie w Irlandii, gdzie mieszkała przez kilka lat.Tam przyglądała się i pomagała Artystom, organizującym zajęcia. Swoje pierwsze autorskie, plastyczno – recyklingowe warsztaty dla dzieci prowadziła w małym miasteczku Jaca u podnóża Pirenejów, w Hiszpanii. Obecnie współpracuje ze studiem projektowym i galerią „Mniej Więcej” w Krakowie, a mieszka i pracuje w Warszawie.