Opis

PROJEKT ARTYŚCI AKTYWIŚCI to propozycja półkolonii letnich adresowana do uczniów od 1 do 6 klasy szkoły podstawowej (minimalny rocznik urodzenia to 2015). Główną ideą półkolonii jest przygotowanie przez dzieci wystawy, na której pokażą samodzielnie stworzone prace w wybranej przez siebie technice artystycznej i na samodzielnie wybrany temat. Nad całością pracy projektowej będzie czuwał doświadczony edukator.

CZEGO DZIECI NAUCZĄ SIĘ PODCZAS PÓŁKOLONII I JAK SPĘDZĄ CZAS?

W trakcie 5 dni zajęć dzieci przejdą przez PROCES PROJEKTOWY. Rozpoczną od zera, by następnie wypracować wspólnie pomysł, zrealizować go, nadać mu odpowiednią oprawę graficzną oraz doprowadzą działania do ostatecznego finału – wystawy.
Nauczą się, więc, myślenia całościowego i projektowego

Poznają różnorodne techniki artystyczne np. street art, komiks, animacja, instalacja, rzeźba, gra miejska, malarstwo, rysunek, kolaż oraz wyćwiczą się w wykonywaniu przynajmniej jednej z nich.

Rozwiną także kompetencje miękkie, takie jak samodzielne myślenie, zdolność do współpracy, empatyczny kontakt z innymi, umiejętność wyrażania własnych opinii, decyzyjność, czy kształtowanie własnych poglądów oraz wartości.

 

Plan dnia

Zapewniamy opiekę od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:30. Półkolonie organizujemy przez 9 tygodni wakacji od 28.06.2021 do 27.08.2021.

Ramowy plan zajęć w ciągu dnia
8:00–9:00 przekazywanie dzieci pod opiekę prowadzących, animacje w miejscu zbiórki
9:00–10:00 warsztaty twórcze
10:00–10:30 drugie śniadanie (przyniesione z domu)
10:30–13:00 warsztaty twórcze
13:00–13:45 obiad i odpoczynek
13:45–15:00 warsztaty twórcze
15:00–15:30 podwieczorek i odpoczynek
15:30–16:30 warsztaty twórcze
16:30-17:30 gry i zabawy, odbiór dzieci / wernisaż

Ramowy plan zajęć w tygodniu:
Poniedziałek: zabawy integracyjne i pobudzające kreatywność; dzieci, po obejrzeniu prezentacji o tym, jak artyści na przestrzeni wieków pojmowali temat wystawy, podejmą decyzję odnośnie wyboru tematu i wiodącej techniki
Wtorek: zabawy integracyjne i pobudzające kreatywność; tworzenie prac na wystawę
Środa: zabawy integracyjne i pobudzające kreatywność; tworzenie prac na wystawę
Czwartek: oprawa graficzna wystawy i metody promocji
Piątek: kończenie prac, montaż wystawy i przygotowanie do wernisażu

Cena i czas trwania

Cena kursu: 690 zł / cena kursu ze zniżką*: 650 zł

*Zniżka przysługuje uczniom SAR-u, rodzeństwu (wszystkim dzieciom), przy zapisie na drugi i każdy kolejny kurs oraz osobom, które dokonają zapisu do dnia 30.04.2021 i wpłacą zaliczkę. 

Cena obejmuje opiekę wykwalifikowanych instruktorów, ubezpieczenie NNW, wszystkie potrzebne materiały, posiłki oraz napoje w trakcie trwania turnusu.

Gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 200 zł (do 5 dni od daty zapisu).

Wyżywienie

Dzieci w ramach półkolonii mają zapewniony obiad (zupa + drugie danie) oraz podwieczorek – z uwzględnieniem indywidualnych diet, alergii i nietolerancji pokarmowych. Po stronie rodziców pozostaje tylko przygotowanie drugiego śniadania.

Informacje dodatkowe

Podział dzieci na grupy nastąpi po zakończeniu zapisów. Kryterium będzie wiek i ewentualne preferencje uczestników.

Półkolonie są rejestrowane w Kuratorium Oświaty.

Miejscem realizacji jest XXVIII LO im. Jana Kochanowskiego przy ul. Wiktorskiej 99.

Istnieje możliwość zorganizowania półkolonii dla grupy dzieci pracowników klientów instytucjonalnych. Zainteresowane firmy zapraszamy do kontaktu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Prowadzenie

Agnieszka Szostakiewicz

absolwentka historii sztuki Uniwersytetu Warszawskiego. Wykładowczyni na kierunku Sztuka Mediów na ASP w Warszawie, oraz w Studium Fotografii ZPAF-u, a także przez dwa lata na Wydziale Kulturoznawstwa w warszawskim SWPS-ie. Prowadzi autorskie warsztaty artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Była przez ponad dwanaście lat związana z Zachętą Narodową Galerią Sztuki. Współautorka wystawy „Leszno/Świerczewskiego/Solidarności” w Instytucie Awangardy, „W proszku” na warszawskim Jazdowie, współtwórczyni Targów Młodej Sztuki Most. Jako performerka brała udział m.in. w Festiwalu Warszawska Jesień, w wystawie pt. „The Space Program” (Galeria Stroboskop), w 15. edycji Przeglądu Sztuki Survival we Wrocławiu, w wystawie pt. „Osiedle młodych / Interwencja artystyczna” w Poznaniu.

Klaudia Mańko

absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, ze specjalizacją dyplomową z kostiumu na Wydziale Scenografii. Członkini kolektywu pracy twórczej Pryzmat, który skupia się na działalności projektowej, edukacyjnej i wystawienniczej. Ważne jest dla niej tworzenie prac, które mają znaczenie – szuka takiego sposobu przedstawienia, aby zmusić widza do przemyśleń, obudzić wrażliwość. Obserwuje rzeczywistość, słucha ludzkich historii, przetwarza je na swój własny język twórczy, aby dotrzeć do uniwersalnej prawdy. 

Alicja Pacholczyk

animatorka czasu wolnego, a w wakacje wychowawca półkolonijny. Jako drużynowa gromady zuchowej ma doświadczenie w pracy z dziećmi, a jej głowa przepełniona jest wieloma ciekawymi i kreatywnymi pomysłami, które są widoczne podczas prowadzenia zajęć. Praca z dziećmi daje jej ogromną satysfakcję i radość. Swoją więdzę z zakresu procesów edukacyjnych i wychowawczych poszerza na Akademii Pedagogiki Specjanej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

Klaudia Sikorska

absolwentka pedagogiki specjalnej na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Doświadczenie w pracy z dziećmi zbierała podczas rocznego wolontariatu i tutoringu w Akademii Przyszłości, stażu w świetlicy socjoterapeutycznej, prowadząc zajęcia plastyczne w przedszkolach, liczne warsztaty artystyczne czy pracują jako animatorka zabaw dziecięcych. W grupach nieformalnych wielokrotnie współorganizowała wystawy, koncerty, prelekcje oraz inne wydarzenia. W pracy zawodowej przykłada wagę do przekazywania wartości które są jej bliskie tj poszanowanie przyrody, zwierząt i drugiego człowieka. 

 

Zarezerwuj miejsce

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia: 
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020