Kursy dla nastolatków - ferie 2020

Zaplanuj ferie zimowe już dziś! Z przyjemnością informujemy, że od 10 do 14 lutego oraz od 17 do 21 lutego 2020 roku organizujemy zimowe kursy artystyczne i edukacyjne dla nastolatków. Serdecznie zapraszamy osoby w wieku od 11 do 16 lat do udziału w rozbudzających pasje zajęciach. Codziennie od godziny 10:00 do 14:00, pod okiem doświadczonych instruktorów, będziecie mogli zgłębiać tajniki sztuki. Zdobyte umiejętności ugruntujecie, odwiedzając z nami ekspozycje w instytucji kultury bądź zakłady rzemieślnicze. Nasze kursy to nie tylko duża dawka wiedzy i możliwość zdobycia nietuzinkowych umiejętności, ale przede wszystkim sposób na poszerzenie horyzontów i realizację własnych zainteresowań.
Cena: 590 zł (20h kursu)

 

Nazwa kursu Terminy           Omawiane techniki Instruktorka
Kurs architektury

10-14.02.2020

17-21.02.2020

Zapoznanie się z podstawowymi zagadnieniami z dziedziny architektury i projektowania wnętrz. Nauka obsługi programów graficznych niezbędnych w pracy architekta. Praca koncepcyjna nad projektem pokoju marzeń oraz budynku w przestrzeni miejskiej, wykonywanie makiet. Omówienie znaczenia światła naturalnego w architekturze i we wnętrzu. Zapoznanie się z techniką linorytu. Omówienie zasad rysunku architektonicznego. Wycieczka do Muzeum Narodowego.
Aleksandra Steppuhn
Kurs DIY

17-21.02.2020

Wprowadzenie w podstawowe techniki rękodzielnicze. Wykonanie biżuterii, kwietników lub dekoracji wnętrz techniką makramy. Tworzenie świec oraz musujących kul do kąpieli. Zapoznanie się z metodami obróbki drewna, przygotowanie i realizacja projektów drewnianego zegara, kalendarza oraz tablicy na zdjęcia. Wykonanie naczyń z gliny. Wycieczka do Muzeum Akademii Sztuk Pięknych. Angelika Kotynia
Kurs introligatorstwa 10-14.02.2020 Omówienie metod ręcznego szycia książek oraz rodzajów oprawy.  Wykonanie notatnika, kalendarza oraz teczki na dokumenty. Stworzenie serii ilustracji techniką sitodruku będących uzupełnienieniem wcześniej zaprojektowanej książki. Zaznajomienie się z narzędziami niezbędnymi w pracy introligatora. Wycieczka do Muzeum Drukarstwa. Ewa Hipnarowicz
Kurs ilustracji i komiksu 10-14.02.2020

17-21.02.2020

Analiza sposobów tworzenia opowieści graficznych (pasek komiksowy, album komiksowy, nowela graficzna). Wykorzystywanie różnych narzędzi oraz technik artystycznych takich jak: szkic koncepcyjny, rysunek cienkopisem czy malowanie chińskim tuszem. Zapoznanie się z technikami grafiki warsztatowej (sitodruk, linoryt, sucha igła). Samodzielne wykonanie kolorowych farb. Podstawy animacji poklatkowej.Wycieczka do Muzeum Plakatu.  Weronika Żurowska
Kurs lalki artystycznej 10-14.02.2020

17-21.02.2020

Wykonanie projektu koncepcyjnego lalki artystycznej oraz omówienie form jego realizacji. Zapoznanie się z zasadami anatomii w rzeźbie.  Wykrajanie i zszywanie częsci ciała lalki (podstawy szycia ręcznego oraz szycia na maszynie). Techniki nadawania lalkom charakteru poprzez dobór odpowiedniego makijażu.
 
Katarzyna Pietrzykowska
Kurs rysunku i malarstwa

10-14.02.2020

17-21.02.2020

Realizacja studium martwej natury przy użyciu różnych technik (ołówek, węgiel, akwarela). Próby odtworzenia wybranych materii i kształtów. Omówienie znaczenia kolorów oraz analiza relacji między nimi. Poznanie sposóbów ukazywania głębi na obrazie. Malowanie reprodukcji znanych dzieł. Rysowanie pastelami na kolorowym tle. Wycieczka do Muzeum Karykatury.
 
Agnieszka Rzeźniak / Berenika Kowalska
Kurs rzeźby ceramicznej 10-14.02.2020 Omówienie podstawowych technik pracy z gliną oraz metod wypełniania rzeźb ceramicznych.  Zapoznanie się ze sposobami budowania bryły oraz zasadami tworzenia postaci anatomicznej. Praca nad płaskorzeźbą. Wykonanie popiersia oraz rzeźby postaci. Wycieczka do Muzeum Rzeźby Królikarnia.
 
Adrianna Krajewska
Kurs szycia ręcznego  17-21.02.2020 Zapoznanie się z technikami ręcznego tworzenia tekstylnych dodatków (dzierganie na drutach, szydełkowanie, haft, szycie ręczne). Omówienie podstawowych ściegów, splotów szydełkowych i hafciarskich oraz rodzajów nici i włóczek.  Wykonanie szalików, czapek, biżuterii patchworkowej, maskotek i portfelików wybranymi technikami. Projektowanie i realizacja obrazu, zegara lub napisu na ścianę przy wykorzystaniu haftu.
 
 Joanna Michalska
Kurs szycia na maszynie

10-14.02.2020

17-21.02.2020

Nauka obsługi maszyny do szycia. Poznanie typów oraz zastosowań tkanin, dzianin i ściegów krawieckich. Podstawy konstrukcji ubioru. Tworzenie oraz realizacja projektów toreb, piórników lub poszewek na poduszki. Zapoznanie się ze sposobami przerabiania własnych ubrań.
 
Ewa Sierant