Charakterystyka

Kurs rysunku, malarstwa dedykowany jest młodzieży zainteresowanej tymi dziedzinami oraz wszystkim, którym twórcze działanie w tych technikach sprawia przyjemność. Adresowany jest do osób początkujących jak i bardziej zaawansowanych.
W trakcie pięciodniowych zajęć uczestnicy poruszą w teorii i praktyce wiele zagadnień, m.in. kolory i ich relacje, głębia obrazu, rodzaje perspektywy, zasady kompozycji. Prace wykonywać będą w różnych technikach malarskich i rysunkowych. Podejmą też różne tematy, te bardziej klasyczne, jak martwa natura, studium roślin, pejzaż, szkice malarskie i te mniej klasyczne. Wszystko pod okiem instruktorek- aktywnych malarek z doświadczeniem pedagogicznym.

Program

1. Martwa natura - ołówek (szkło, metal, materiał). Odtwarzanie różnych materii i kształtów, wprowadzenie do kompozycji.
2. Malarstwo: martwa natura, farby akrylowe. Dominanta kolorystyczna/oddziaływanie na siebie kolorów. Zadania kolorystyczne.
3. Perspektywa linearna i perspektywa powietrzna – jak pokazać głębię w obrazie. Zadania z wyobraźni.
4. Malowanie kopii obrazu dawnych mistrzów. Zagadnienia z historii sztuki.
5. Martwa natura roślinna. Rysowanie węglem na białym kartonie oraz suchymi pastelami kolorowymi na barwnym kartonie.

Cena i czas trwania

cena podstawowa: 590 zł/cena ze zniżką: 550 zł*             
20 godzin kursu (5 dni x 4h)       

Terminy:
uczniowie klas 7-8 i szkół średnich: 31 stycznia-4 lutego / 7-11 lutego

RAMOWY PROGRAM ZAJĘĆ
10.00-12.00: blok warsztatowy
12.00-12.20: przerwa
12.20-14.00: blok warsztatowy

 *zniżka przysługuje: rodzeństwu (wszystkim dzieciom), przy zapisie na drugi i każdy kolejny kurs oraz uczniom SARu 

Prowadzący

Berenika Kowalska

31.01-4.02

absolwentka wydziału malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom 2014 w pracowni interdyscyplinarnej prof. Zbigniewa Bajka. W 2010 r. studiowała na wydziale malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni Leona Tarasewicza, w ramach wymiany między-uczelnianej „MOST”. Wielokrotnie wyróżniana za malarstwo, rysunek i tkaninę artystyczną przez Radę Wydziału ASP Kraków. W 2014 otrzymała stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W 2017 została wybrana do reprezentacji Polski na JCE Biennale (Europejskie Biennale Młodych). W 2017 otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uczestniczyła w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i zagranicą.  

Emilia Dragosz

7-11.02

absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Dyplom w pracowni prof. Leszka Misiaka obroniła w 2013 r. Malarka, finalistka konkursów artystycznych, w swojej twórczości zajmuje się zagadnieniami współczesności wykorzystując tradycyjne media malarskie. Jej obrazy znajdują się w kolekcji Muzeum Narodowego w Gdańsku, Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach i w kolekcjach prywatnych. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia: 
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020