Charakterystyka

 

Kolaż to niezwykły rodzaj sztuki, który pozwala na uwolnienie twórczego potencjału i pobudzenie fantazji. Dzięki kolażowi na jednej płaszczyźnie mogą spotkać się zasuszony kwiat, kawałek doświadczonego czasem papieru oraz malarskie plamy pozostawione przez kubek kawy. Tworzenie nostalgicznych kompozycji to chwila, na to żeby zatrzymać myśli i zatopić się w kształtach, fakturach i kolorach, a także by odbyć niezwykłą podróż w czasie. Tworzenie kolaży w stylu vintage pozwala na bliskie spotkanie z obrazami dawnych mistrzów i użycie fragmentów reprodukcji ich dzieł do wykonania niekonwencjonalny i zaskakujący obrazów owianych mgiełką tajemniczych historii.

W czasie kursu przedstawione zostaną sposoby na tworzenia kolaży w retro klimacie. Uczestnicy poznają metody suszenia roślin, postarzania papieru i ram oraz dobierania nastrojowych barw. Słowem otworzą starą szufladę pełną niezwykłości: wyschniętych płatków róż, kremowych koronek, porcelanowych serwetek oraz czarno białych reprodukcji, które połączą w jedną opowieść, by na koniec oprawić ją w własnoręcznie wystylizowane ramy. Spotkanie dopełnią rozmowy, które pozwolą nam połączyć własne wspomnienia ze światem dawnego malarstwa, a tym samym wejść w zakamarki naszej wyobraźni.

 

Program

1. Krótka historia kolażu i kilka inspiracji.
2. Kreatywna rozgrzewka z obrazami niderlandzkich malarzy.
3. Laboratorium postarzania papieru.
4. Tworzenie retro kolażu – technika ekspresyjna.
5. Tworzenie kolaży – technika medytacyjna.
6. Postarzanie ram.
7. Twórcza refleksja.

Cena i czas trwania

sobota i niedziela w godzinach 10:00-18:00
termin: 31 lipca-1 sierpnia
 
harmonogram zajęć:
10:00-11:30 warsztat
11:30-12:00 przerwa kawowa
12:00-13:30 warsztat
13:30-14:30 przerwa obiadowa
14:30-16:00 warsztat
16:00-16:30 przerwa kawowa
16:30-18:00 warsztat
 
cena: 530 zł za 16 godzin kursu 
gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 100 zł, pozostałą część kwoty należy wpłacić w dniu rozpoczęcia kursu
(cena zawiera wszystkie narzędzia i materiały, dwa obiady dwudaniowe wegetariańskie, przekąski i napoje podczas przerw kawowych)
 
miejsce: ogród Sztukarni przy ul. Odolańskiej 60 w Warszawie
(przy niepogodzie zajęcia odbywają się w budynku) 
 

Prowadzący

Anna Zajda

absolwentka Edukacji Artystycznej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz studiów podyplomowych ("Książka i literatura dla dzieci i młodzieży") na Uniwersytecie Warszawskim. Koordynatorka warsztatów i autorka stref edukacji do wystaw czasowych dedykowanych rodzinom w Muzeum Łazienki Królewskie. Autorka i współautorka warsztatów związanych z kolażem takich jak: “Sztuka wycinania”, “Stanisław August leci na Marsa” oraz  “Stwórz bestiariusz”. Miłośniczka gabinetów osobliwości, poznawania tajemnic dzieł sztuki i malowania akwarelami.  

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia: 
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020