Charakterystyka

Kurs mangi skierowany jest do wielbicieli mangi, którzy chcą podszkolić swoje umiejętności i jeszcze lepiej i bardziej profesjonalnie rysować w tym stylu. Kurs oparty jest o naukę anatomii postaci i sposobu swobodnego rysowania jej w dowolnej pozie w dowolnej przestrzeni co otwiera i ośmiela w dalszych własnych eksperymentach rysunkowych.

Program

1. Omówienie zakresu zajęć i dostosowanie go do poziomu Uczestników. Wprowadzenie w zagadnienia anatomii sylwetki ludzkiej. Omówienie zmian sylwetki w stylistyce mangi. Omówienie najważniejszych problemów związanych ze skrótami perspektywicznymi i proporcją ciała. Ćwiczenia. Materiały pomocnicze, wzajemne pozowanie.
2. Portret. Omówienie proporcji twarzy ludzkiej i zmian w stylistyce mangi. Rysowanie twarzy z przodu, bokiem i pod kątem. Stylizacja fryzur. Omówienie sposobu rysowania i cieniowania włosów.
3. Sylwetka w ruchu. Omówienie sposobów poruszania postaci na kartce tak aby sylwetka była dynamiczna i wciąż zgodna z zasadami anatomii.
4. Omówienie zagadnień związanych z miejscem akcji komiksu - landscape design. Omówienie w prosty sposób perspektywy jednozbiegowej, dwuzbiegowej i aksonometrii i jak można je wykorzystać w komisie.
5. Stworzenie PROSTEJ i KRÓTKIEJ historii pięcio- obrazkowej jako zwieńczenie kursu komiksu.

Cena i czas trwania

cena podstawowa: 590 zł/cena ze zniżką: 550 zł*
20 godzin kursu (5 dni x 4h)

Termin:
uczniowie klas 7-8 i szkół średnich: 7-11 lutego

RAMOWY PROGRAM ZAJĘĆ POPOŁUDNIOWYCH
15:00-16:50 blok warsztatowy
16:50-17:10 przerwa na posiłek
17:10-19:00 blok warsztatowy

*zniżka przysługuje: rodzeństwu (wszystkim dzieciom), przy zapisie na drugi i każdy kolejny kurs oraz uczniom SARu

Prowadzący

Monika Bartczak

absolwentka Architektury na Politechnice Warszawskiej, swoją wiedzę poszerza na wydziale Architektury Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych. Współprowadziła kurs przygotowujący
do zdawania na te dwie uczelnie razem ze Szkołą Rysunku i Ilustracji “Labirynt”. Projektuje wnętrza mieszkalne. Tworzy plakaty graficzne na bazie znaków specjalnych i cyfr, rysuje komiksy i portrety. Jej pasją jest architektura, rysunek, książka, fantastyka, podróże.
W przyszłości chciałaby tworzyć architekturę działającą w symbiozie z warunkami atmosferycznymi, wiatrem czy deszczem.

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia: 
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020