Charakterystyka

Kurs adresowany jest do osób rozpoczynających swą przygodę z ceramiką. Program zajęć obejmuje wiele technik i możliwości, jakie daje praca z gliną. Podczas zajęć kursanci poznawać będą różnorodne techniki lepienia, zdobienia oraz wypału. Zajęcia praktyczne, których efektem będzie wiele autorskich prac, wzbogacone są o krótkie wykłady z historii ceramiki. Wszystkie powstałe w czasie zajęć prace są własnością autora. Cena obejmuje wszystkie materiały, szkliwienie, wypał w piecu ceramicznym. Kurs adresowany do wszystkich zainteresowanych poznaniem technik ceramicznych oraz pedagogów, nauczycieli plastyki i animatorów kultury.

Program

1. Przedstawienie i omówienie podstawowych technik ceramicznych. Wprowadzenie techniki lepienia z wałeczków (proste formy naczyniowe) oraz technik wygładzania powierzchni i zdobienia fakturalnego (gładzenie, szlifowanie, rycie, stemplowanie, płaskorzeźba)
2. Wprowadzenie techniki lepienia z płatów (konstrukcje geometryczne i metoda wygniatania) oraz kolejną technikę zdobniczą – sgrafitto.
3. Tworzenie mozaiki ceramicznej i/lub rozbudowanej płaskorzeźby.
4. Podstawy szkliwienia: prezentacja rodzajów szkliw, technik ​rozrabiania​ i nakładania​ szkliwa​.​ Szkliwienie wybranych prac​.
5. Praca na kolorowych glinach.
6. Wprowadzenie techniki odcisku z form gipsowych z płatów lub kęsów gliny – wykonanie obiektu użytkowego
7. Wprowadzenie techniki lepienia z kęsów gliny – realizacja kameralnej rzeźby ceramicznej
8. Projektowanie i realizacja bibelotu lub biżuterii ceramicznej. Prezentacja alternatywnych technik zdobniczych, szkliwienie prac.
9. Realizacja dużej formy ceramicznej według własnego projektu.
10. Kończenie prac z poprzednich zajęć (retusz, szkliwienie).

Cena i czas trwania

PONIEDZIAŁEK, godz. 17.30-20.00 / termin: 13.09-15.11.2021
CZWARTEK, godz. 18.00-20.30 / termin: 16.09-25.11.2021
PIĄTEK, godz. 18:00-20:30 / termin: 15.10-17.12.2021

1050 zł (raty: I 262.50 zł, II i III 393,75 zł) / 10 spotkań x 2,5 h /

UWAGA! Wypalone prace czekają na odbiór przez 3 miesiące od daty wykonania.

 

Prowadzący

Stefania Pietrasiak

poniedziałek

absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Olsztynie (specjalizacja projektowanie ceramiki artystycznej i użytkowej) oraz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (Wzornictwo-projektowanie ceramiki, Restauracja i Rekonstrukcja Ceramiki i Szkła, oraz Sztuka i Wzornictwo Ceramiki). W swojej działalności artystycznej zajmuje się konserwacją dzieł sztuki, ceramiką artystyczną, oraz ceramiką użytkową w architekturze. Tworzy także ilustracje oraz grafikę koncepcyjną.

 

Karolina Grzegorczyk

czwartek

absolwentka Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej. Z wykształcenia historyczka sztuki i czeladniczka ceramiki. Od lat zajmuje się ceramiką, stale rozwijając swój warsztat. Swoją miłością do gliny dzieli się z małymi i dużymi prowadząc warsztaty we współpracy z instytucjami, stowarzyszeniami i fundacjami. Jest połową duetu twórczego Ronja Ceramics, zajmującego się tworzeniem ceramiki użytkowej i wykorzystywaniem pracy z gliną w działaniach społecznych.

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia: 
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020