Opis wydarzenia

15 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodziny. To wyjątkowe święto, które jest znakomitą okazją do przypomnienia sobie, jak ważna jest rodzina. My w Sztukarni wiemy, że odgrywa ona niezwykle istotną rolę w życiu każdego człowieka!

Choć z najbliższą rodziną widujemy się na co dzień, to tak naprawdę rzadko spędzamy z nią wspólnie czas. Każdy z nas jest zapracowany, ma dużo obowiązków, przez co brakuje nam czasu na wspólne aktywności. Z tej okazji chcemy zaprosić Was na rodzinne warsztaty artystyczne, podczas których nie tylko będziecie mogli spędzić razem czas, ale być może odkryjecie rodzinny potencjał artystyczny.

Tego dnia możecie u nas razem z dziećmi/wnukami/rodzeństwem ulepić coś z gliny, stworzyć samodzielnie mydełka zapachowe lub świece sojowe bądź wykonać kompozycję roślinną w zamkniętym słoju. Gwarantujemy, że tak kreatywnie spędzony czas będzie dla Was bardzo satysfakcjonujący!

Termin i miejsce wydarzenia

Dzień Rodziny odbędzie się 15 maja 2022 r. w godz. 10:00-15:00.

Warsztaty

 

Rodzinne warsztaty ceramiki

Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się z materiałem, jakim jest glina, poznają niezbędne narzędzia do pracy, a następnie ulepią z gliny dowolny przedmiot użytkowy, np. miseczkę, oryginalną ozdobę lub inny przedmiot ceramiczny. Po warsztatach prace pozostaną do wyschnięcia i wypalenia w piecu (na okres ok. 2-3 tygodni). Po upływie tego czasu uczestnicy będą mogli odebrać swoje prace i cieszyć się otrzymanym rezultatem.

cena: 60 zł/os.
czas trwania: 10:00-11:30Rodzinne warsztaty tworzenia mydełek zapachowych

Warsztaty składają się zarówno z części teoretycznej, jak i praktycznej, podczas której uczestnicy wykonają mydełka, korzystając z glicerynowych baz, bez SSL i SLS. W trakcie warsztatu twórcy spotkają się z bogactwem świata zapachów, pobawią się kolorami oraz formami mydełek.

cena: 50 zł/os.
czas trwania: 12:00-13:00

 

Rodzinne warsztaty tworzenia świec sojowych

W trakcie warsztatów uczestnicy dowiedzą się, jakie są rodzaje wosków i jakich surowców naturalnych używa się do tworzenia świec. Zrozumieją, dlaczego w świecach warto postawić na naturalne składniki, w tym olejki eteryczne zamiast zapachowych. Wykonają świeczki o pięknym zapachu i działaniu aromaterapeutycznym.

cena: 60 zł/os.
czas trwania: 13:30-15:00

 


Rodzinne warsztaty tworzenia lasu w szkle

Uczestnicy dowiedzą się, kto stworzył najdłużej nieotwierany las w szkle oraz jak to się dzieje, że większość lasów w szkle pięknie rośnie pomimo, że nie są regularnie podlewane. Następnie skorzystają z przygotowanych materiałów takich jak: rośliny, naczynia, podłoże, detale dekoracyjne oraz wszystkie inne potrzebne elementy, by stworzyć jedną, wspólną kompozycję roślinną w słoiku o wysokości 25 cm.

cena: 160 zł/rodzina (jeden las w szkle 25 cm)
czas trwania: 13:00-14:30

Prowadzący

Magdalena Zawadka

absolwentka kierunku Ogrodnictwo Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Specjalizuje się w tematyce roślin tropikalnych i leczniczych. Przez wiele lat była pracownikiem Polskiej Akademii Nauk Ogrodu Botanicznego - CZRB w Powsinie, gdzie obejmowała stanowisko edukatora przyrodniczego i przewodnika. Twórca zamkniętych ekosystemów w firmie Madeleine Orchid.

Julia Kozera

absolwentka Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego, instruktor rzemiosła artystycznego, czeladnik ceramiki użytkowej i dekoracyjnej, jak również absolwentka UKSW na wydziale filozofii. Pasjonatka papieru, gliny, drewna, szkła, tkaniny i przyrody, i z tego też tworzy swoje prace. Daleka od przymiotów świata współczesnego uwielbia skrytą obserwację człowieka w codzienności, niecodzienne smaki, podróże-najlepiej dalekie i niezobowiązujące muzykowanie ze znajomymi.

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia: 
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020