Kurs DIY dla dzieci

Charakterystyka

Kurs DIY to propozycja dla uczniów klas 4-6 i 7-8, którzy zainteresowani są różnorodnymi technikami rękodzielniczymi i przede wszystkim szeroko pojętą sztuką użytkową. Zajęcia mają charakter cykliczny. Podczas semestru uczestnicy zrealizują kilka autorskich projektów wykorzystując podstawowe techniki grafiki warsztatowej oraz zapoznają się z możliwościami ich stosowania na różnych podłożach. Kursanci zaprojektują oraz samodzielnie uszyją piórniki lub pokrowce, wykonają własne torby przy pomocy stempli i techniki linorytu. Nauczą się jak wykonać notes, album na zdjęcia lub szkicownik oraz samodzielne go oprawić. Oprócz tego zaprojektują oraz zrealizują przedmioty użytkowe z gliny. Zajęcia będą się odbywały w kameralnej grupie od 4 do 8 osób.

Program

  • wykonanie autorskich szkicowników lub albumów na zdjęcia,
  • podstawy sitodruku, druk na tkaninie i papierze, wykonanie serii różnokolorowych odbitek
  • zapoznanie się z technikami grafiki warsztatowej (druk wklęsły i wypukły), przygotowanie dekoracyjnych stempli, realizacja autorskiego projektu torby
  • podstawy ceramiki, wykonanie dowolnego przedmiot użytkowego (biżuteria, naczynie)
  • ręczne szycie piórników bądź pokrowców na telefon lub komputer

Cena i czas trwania

14 spotkań x 2 godziny / cena podstawowa 1064 zł, cena dla kontynuujących 896 zł

Prowadzenie

Ewa Hipnarowicz - absolwentka Politechniki Łódzkiej na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów, studiowała również w Accademia di Belle Arti di Foggia oraz Escola Superior de Disseny w Barcelonie. Projektantka, instruktorka rysunku, malarstwa i grafiki. W trakcie studiów jak i pracy zawodowej miała styczność z wieloma dziedzinami sztuk plastycznych, takich jak: rysunek, malarstwo, grafika warsztatowa, rzeźba, tkanina artystyczna, batik, sitodruk, introligatorstwo. Projektowała biżuterię, dywany, akcesoria męskie oraz nadruki na tekstylia.