PrograMisie - nauka programowania dla najmłodszych

PrograMisie - nauka programowania dla najmłodszych

Charakterystyka

PrograMisie to cykl zajęć przeznaczonych dla dzieci, które chcą postawić pierwsze kroki w świecie programistów. Jest to aktywnie spędzone 60 minut, w czasie których dzieci poznają podstawowe pojęcia i mechanizmy tworzenia kodów oraz samodzielnie tworzą swoje pierwsze skrypty. Zajęcia już od najmłodszych lat pozwalają dzieciom zaznajomić się z podstawami programowania. Wykorzystujemy różne aplikacje (m.in. ScratchJr), które w przyjazny sposób wprowadzają w specyfikę programowania. Każde dziecko, przy użyciu tabletu, tworzy swój własny skrypt już na pierwszych zajęciach. Wiemy, że podstawową aktywnością dzieci jest zabawa, dlatego w czasie naszych zajęć wykorzystujemy jej elementy, aby mali programiści w łatwy sposób mogli przyswajać wiedzę. Przy użyciu specjalnie zaprojektowanej zabawki, w aktywny sposób ćwiczymy budowanie oraz rozumienie skryptów.

Kurs jest przeznaczony dla dzieci w wieku 5-7 lat. Semestr zajęć to 15 spotkań po jednej godzinie. W ramach cyklu PrograMisie dzieci uczą się programować, ale także rozwijają umiejętność logicznego oraz kreatywnego myślenia. W naszych zajęciach kładziemy duży nacisk na rozwój kompetencji poznawczych oraz społecznych, co z pewnością wpływa korzystnie na dalszy rozwój dziecka.

Cena i czas trwania

600 zł/15 spotkań 60 minut

Programowanie

Aleksandra Steppuhn - w Sztukarni prowadzi Architekturę dla dzieci i młodzieży oraz Akademię Programowania. Jest absolwentką Policealnego Studium Rysunku i Ilustracji "Labirynt". Studiuję Architekturę Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od wielu lat jest związana z Fundacją "Nasze dzieci", w ramach której prowadzi zajęcia artystyczne dla pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Jej pasją jest architektura, rysunek i grafika komputerowa.