Zakładki kwiaty - rodzinne warsztaty szycia ręcznego

Zakładki kwiaty - rodzinne warsztaty szycia ręcznego

Charakterystyka zajęć

Rodzinne warsztaty szycia zakładki - kwiatka  to propozycja dla małych i dużych, którzy lubią miło i pożytecznie spędzać czas, cenią przedmioty wykonane własnoręcznie i chcą zdobyć praktyczną umiejętność szycia ręcznego. Główną ideą warsztatów jest nauka podstawowych ściegów szycia ręcznego oraz ukazanie możliwości ich praktycznego wykorzystania. Na zajęciach uczestnicy dowiedzą się, jak uszyć kolorową unikatową zakładką. Wszystkie materiały w cenie zajęć.

Decydując się na udział w naszych warsztatach:

- spędzisz twórczo czas ze swoim dzieckiem
- bawiąc się rozwiniesz swoją i swojego dziecka umiejętność szycia ręcznego
- poznacie podstawowe ściegi ręczne
- będziesz czerpać satysfakcję z własnoręcznie wykonanej zakładki do książki
- wrócisz do domu z zakładka, którą będziesz używać z wielką radością
- poznasz inne osoby, które podobnie jak Ty lubią spędzać czas robiąc coś ciekawego
- być może Ty lub Twoja pociecha nawiążesz nowe znajomości i przyjaźnie ♥
- być może rozpoczniesz swoją przygodę z szyciem ręcznym, haftem. Staniesz się "nitkomaniakiem"

Zalety szycia ręcznego 

- szycie ręczne wycisza i uspokaja. Udowodniono, iż podążanie za igłą z nitką zmusza nasz mózg do skupienia na danej chwili a taka sytuacja sprzyja, by nasze zmartwienia i stres odeszły na dalszy plan. Czas spędzony szyjąc bliski jest filozofii mindfulness.
- szycie ręczne to praktyczna wiedzy przydatna w codziennym życiu. Przyszycie guzika, podłożenie spodni czy spódnicy – w tym wypadku umiejętność szycia ręcznego jest bardzo przydatna.
- szycie ręczne pozwala rozwinąć Twoją kreatywność. Nawet najdrobniejszy kawałek materiału można wykorzystać na wiele sposobów.
- szycie ręczne przynosi dużo satysfakcji. Własnoręcznie wykonana praca podnosi nasze poczucie własnej wartości.
- szycie ręczne uczy dokładności i wytrwałości. Jeżeli dzisiaj wydaje Ci się, że nie jesteś cierpliwa to szycie ręczne jest dla Ciebie świetnym treningiem.
- szycie ręczne pozwala na twórczość artystyczną za małe pieniądze. Igła, nitka, kilka kawałków materiałów to drobny wydatek.

Program

- poznanie podstawowych ściegów ręcznych ( fastryga, ścieg za igłą, ścieg stębnowy, ścieg łańcuszkowy )
- omówienie różnych wzorów, podstawowych przyborów do szycia i materiałów
- wybór odpowiednich tkanin i guzików
- odrysowanie szablonu
- szycie ręczne

Cena i czas trwania

1 spotkanie 3 godzin - 150 zł za parę rodzic + dziecko
Wszystkie materiały w cenie zajęć

Prowadząca

Joanna Michalska – z wykształcenia plastyk i projektant odzieży. Od lat związana z igłą i nitką, projektując i szyjąc odzież, akcesoria, zabawki dla dzieci „Szmaciane Misie”. Miłośniczka oryginalnych dodatków, najchętniej tych tworzonych osobiście. Poza naszyjnikami, kolczykami i broszkami, na szczególną uwagę zasługuje jej kolekcja kolorowych pasków do zegarków. Ponad 500 wzorów, każdy wyróżniający się wzorem i kolorem. Propagatorka „szycia ręcznego”. Podkreśla, że szycie ręczne to fantastyczny sposób na wyciszenie i relaks. Pretekst, by na chwilę zatrzymać się „tu i teraz”. Gdy nie szyje, pisze. Od kilku miesięcy prowadzi stronę www.rekodziennik.pl pisząc o polskich twórcach „handmade”.