Ferie 2019. Komiks i ilustracja dla nastolatków

Ferie 2019. Komiks i ilustracja dla nastolatków

Charakterystyka

Tuszem, kredką czy markerem? Zapraszam młodzież w wieku 12-16 lat na zajęcia komiksowo-ilustratorskie, w czasie których będziemy tworzyć  bohsterów komiksowych i wymyślać ich przygody. Poznamy kilka klasycznych form takich, jak pasek czy strona albumu komiksowego, ale przede wszystkim będziemy bazować na inwencji własnej. 

Cena i czas trwania

590 zł/jedna osoba

10.00-12.30 blok warsztatowy

12.30-13.00 przerwa na ciepły posiłek (tosty/zupa)

13.00-15.00 blok warsztatowy

Prowadzenie

Weronika Żurowska – ukończyła Akademię Sztuk Pięknych na Wydziale Grafiki w Warszawie i Ecole Supérieure des Arts Plastiques Saint Luc na Wydziale Komiksu w Brukseli. Na co dzień zajmuje się projektowaniem graficznym i ilustracją.

Kamila Nyckowska – absolwentka wydziału Edukacji Artystycznej na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Obszary działań artystycznych to przede wszystkim malarstwo, rysunek, ilustracja oraz ceramika. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy z dorosłymi i dziećmi. Przez wiele lat prowadziła pracownię ceramiczną PARA BUCH. Jest autorką programów edukacyjnych z zakresu kształcenia plastycznego. Jej ilustracje znalazły się w kilku książkach oraz w internetowym wydaniu Codziennika Feministycznego.