Letni kurs dla nastolatków: rysunek, malarstwo, ilustracja

Letni kurs dla nastolatków: rysunek, malarstwo, ilustracja

Charakterystyka

Nauka rysunku, malarstwa i ilustracji uwrażliwia, uczy cierpliwości i koncentracji. Rzeczywistość namalowana własną ręką pozwala uważniej spojrzeć na świat. W trakcie pięciodniowego kursu rysunku i malarstwa dla osób w wieku 12 - 16 lat przyjrzymy się otoczeniu i będziemy przekładać je, każdy na swój sposób, na język malarstwa. Porozmawiamy o kolorach, ich relacjach. Zastanowimy się, jak i po co budować głębię w obrazie, jak poprowadzić oko widza przy pomocy pędzla. Spróbujemy kilku technik malarskich oraz klasycznych tematów jak martwe natury, studium modela, studium roślin, pejzaż, szkice malarskie. Zajęcia przy dobrej pogodzie będą prowadzone poza pracownia malarską, w plenerze (ogród Sztukarni, Morskie Oko, Pola Mokotowskie, Królikarnia). 

Program

1 DZIEŃ.
Malarstwo: martwa natura/studium roślin. Farby akrylowe. Przy sprzyjającej pogodzie malujemy w ogrodzie.

2. DZIEŃ
Martwa natura - ołówek (szkło, metal, materiał) - odtwarzanie różnych materii i kształtów; wprowadzenie do kompozycji.

3. DZIEŃ
Praca w plenerze, wyjście wraz ze szkicownikami, akwarelami, ołówkami do parku Pole Mokotowskie.

4. DZIEŃ
Wyjście do Królikarni, zwiedzanie muzeum ze szkicownikami. Po powrocie zadania ilustracyjne, tworzenie postaci, wymyślanie charakterów – na podstawie wybranych eksponatów z muzeum.

5. DZIEŃ
Martwa natura roślinna : węgiel na białym kartonie oraz suche pastele kolorowe na barwnym kartonie.

Cena i czas trwania

490 zł/jedna osoba/ 5 dni po 4h

10.00-12.00 blok warsztatowy
12.00-12.30 przerwa
12.30-14.00 blok warsztatowy

Prowadzenie

Monika Stolarska – absolwentka Wydziału Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych ze specjalizacją dodatkową Sztuka w Przestrzeni Publicznej oraz absolwentka Studium Pedagogicznego przy warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Uczestniczka wielu wystaw zbiorowych, jak i indywidualnych. Autorka plakatów, ilustracji, kolaży, murali. Od 2009 roku prowadzi zajęcia dla dorosłych i dzieci. Więcej informacji o prowadzącej pod linkiem: http://www.monika-stolarska.blogspot.com/.

Maja Kitajewska – absolwentka Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Laureatka nagród artystycznych takich jak Siemens, Entry. Brała udział w wystawie najlepszych dyplomów ASP. Członkini projektu badawczego Polish Art Tomorrow. Ma za sobą wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych. Na co dzień zajmuje się malarstwem, tkaniną artystyczną, projektowaniem. Uwielbia eksperymentować z technikami. Z zamiłowaniem wzbudza pasję u innych oraz przekazuje wiedzę dotyczącą warsztatu artystycznego.

Marika Starzeńska – w Sztukarni prowadzi warsztaty przeznaczone dla juniorów m.in. warsztaty z animacji, rękodzieła oraz Akademię Rysunku i Malarstwa. Absolwentka Państwowego Liceum Plastycznego w Bydgoszczy, specjalizacja: reklama wizualna. Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, studia I stopnia, kierunek: edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, specjalizacja: pedagogika wczesnoszkolna. Dyplom wykonała w pracowni rzeźbiarskiej, obroniła z wyróżnieniem w roku 2011. Obecnie kontynuuje naukę na studiach II stopnia, na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, specjalizacja: arteterapia. Uwielbia rzeźbę oraz malarstwo, ale nie gardzi także grafiką, czy rękodziełem. 

Berenika Kowalska - absolwentka wydziału malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom 2014 w pracowni interdyscyplinarnej prof. Zbigniewa Bajka. W 2010 r. studiowała na wydziale malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni Leona Tarasewicza, w ramach wymiany miedzy-uczelnianej „MOST”. Wielokrotnie wyróżniana za malarstwo, rysunek i tkaninę artystyczną przez Radę Wydziału ASP Kraków. W 2014 otrzymała stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W 2017 została wybrana do reprezentacji Polski na JCE Biennale (Europejskie Biennale Młodych). W 2017 otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uczestniczyła w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i zagranicą. Mieszka i pracuje w Warszawie.