Warsztaty świąteczne - bożonarodzeniowe świeczniki z mozaiki

Warsztaty świąteczne - bożonarodzeniowe świeczniki z mozaiki

Charakterystyka zajęć

Mozaika to starożytna sztuka dekoracji ogrodów i pałaców pochodząca z południowej Europy, daleka kuzynka glazurnictwa, która powraca w formie współczesnej. Warsxztaty tworzenia bożonarodzeniowych świeczników to kurs kompozycji za pomocą mozaiki porcelanowej Briare, mozaiki szklanej, kamieni, marmuru a także kawałków ceramiki – filiżanek, talerzy lub kubków. Wszystkie gresy, floresy i kamienie stworzą jedyne w swoim rodzaju przedmioty dekoracyjne patery.

Program

Każdy z uczestników wykona podczas oryginalny świecznik bożonarodzeniowy na bazie potłuczonych naczyń, talerzy i kubków – starych i nowych. Podczas zajęć pozna metody pracy i materiały. Aby dodać szczyptę indywidualności prosimy uczestników o przyniesienia własnych, stłuczonych lub uszczerbionych filiżanek i talerzy, aby oddać im drugie życie.

Cena i czas trwania

1 spotkanie 4 godziny - 250 zł

Prowadzenie:

Paulina Okurowska – plastyk i glazurnik artystyczny. Pracuje i mieszka we Francji.
Mój styl? Naczynia, zwykle i niezwykle. Tworzenie historii z prostych filiżanek, anegdotek z talerzy. Te staroświeckie i współczesne są dla mnie ogromna inspiracja i horyzontem kreacji. Są to cisi widzowie historii, sytuacji rodzinnych. Są pretekstem do chwili relaksu, do rozmowy lub książkowej ciszy. Moje dzieła są nasycone tymi chwilami w większej lub mniejszej skali.

www.paulina-okurowska.com