Biżuteria z mas polimerowych

 Biżuteria z mas polimerowych

Charakterystyka zajęć

Masy polimerowe takie jak FIMO, Premol, Sculpey to medium dające nieograniczone możliwości tworzenia m.in. biżuterii, przedmiotów codziennego użytku, ozdób okolicznościowych, elementów wystroju wnętrz, imitacji przeróżnych materiałów, takich jak drewno, kamienie szlachetne, porcelana itp. Modelina polimerowa jest medium zaprzyjaźnionym z farbami, tuszami, kredkami, pozwala na wiercenie w niej, wycinanie dłutkiem, stemplowanie, nakładanie tekstur i stosowanie wielu innych technik, które ogranicza jedynie nasza wyobraźnia. Celem warsztatów jest wprowadzenie w technikę tworzenia z mas i pokazanie bogactwa mozliwości.

Program

26.01.2020

Na warsztatach będziemy używać specjalnych sit do mas polimerowych. Metodą sitodruku naniesiemy na masę różne wzory, które ozdobimy kolorowymi lakierami UV. Z naszych prac powstaną różne elementy biżuterii: broszka, kolczyki, naszyjnik czy zawieszka. Ten temat warsztatów jest bardzo lubiany, ponieważ sam etap kolorowania jest bardzo relaksujący.

09.02.2020

Na warsztatach będzie bardzo kolorowo. Użyjemy tuszy alkoholowych, farb akrylowych, pasty pozłotniczej i szlagmetalu – poznamy jak wiele różnych materiałów można łączyć z masą polimerową. Nasze niepowtarzalne wzory staną się bazą do zrobienia ulubionej biżuterii. 

22.03.2020

Na warsztatach wykonamy naszyjnik w stylu modernistycznym. Stworzymy wybraną przez siebie gamę kolorów i różnymi teksturami będziemy odciskać w masie polimerowej różne faktury tworząc niepowtarzalne elementy naszego naszyjnika. Całość zamontujemy na kolorowym sznurku.

26.04.2020

Na warsztatach wykorzystując różne foremki wykonamy naszyjnik – zawieszkę i kolczyki. Stworzymy ażurowe wzorki na listkach, falowane kształty, drobne kwiatki by powstały elementy naszej wyjątkowej i niepowtarzalnej biżuterii.

24.05.2020

Na warsztatach majowych zapraszam wszystkich miłośników kwiatków. Z masy polimerowej  wykonamy mnóstwo małych, malutkich i bardzo małych kwiatków. Postaną zawieszki, kolczyki, bransoletka.

21.06.2020

Na warsztatach wzorując się na starej japońskiej technologii łączenia kolorowych metali  - mokume gane stworzymy z kolorowych warstw masy polimerowej niepowtarzalną biżuterię.  Jest to bardzo ciekawa i wręcz nie przewidywalna w efekcie końcowym metoda łączenia kolorowych warstw masy polimerowej bardzo lubiana i często wykorzystywana przez artystów polimerowych. Zapraszam na warsztaty.

Cena i czas trwania

1 spotkanie 3 godziny
130 zł od osoby

Prowadzenie

Iwona Piecuch - od 2011 roku prowadzi własną firmę tworząc biżuterię. Masy polimerowe poznała poszukując ciekawych technik wytwarzania elementów biżuterii do dziś dzień doskonaląc technikę pracy z tym medium. Mieszkając w Wiedniu uczęszczała na warsztaty decoupage, malowania akwarelami w miedzy czasie organizując lekcje malowania na szkle. W Istambule poznała Ebru tradycyjną turecką sztukę zdobienia papieru u Hikmeta Barutcugil.