Warsztaty ceramiki dla dzieci online

Charakterystyka zajęć

Warsztaty ceramiki dla dzieci online skierowane są do uczniów szkoły podstawowej. Program stanowi wprowadzenie w różnorodne metody pracy z gliną i techniki lepienia. Praca z gliną to nie tylko świetna zabawa i forma autoekspresji. To także bardzo dobre ćwiczenie tzw. motoryki małej. Podczas lepienia dzieci wyrabiają swobodne i płynne ruchy ręki, likwidują zbyt silne napięcie mięśniowe, krępujące swobodne ruchy dłoni, uczą się pracować obydwoma rękoma. 

Zajęcia odbywają się na żywo w aplikacji Zoom. Informacje techniczne odnośnie kursu prześlemy po dokonaniu zapisu.

Program

1. Przedstawienie i omówienie podstawowych technik ceramicznych. Wprowadzenie techniki lepienia z wałeczków (proste formy naczyniowe) oraz technik wygładzania powierzchni i zdobienia fakturalnego (gładzenie, szlifowanie, rycie, stemplowanie, płaskorzeźba)

2. Wprowadzenie techniki lepienia z płatów (konstrukcje geometryczne i metoda zdobienia przez wygniatanie)

3. Wprowadzenie techniki odcisku z form z płatów lub kęsów gliny – wykonanie obiektu użytkowego.

4. Tworzenie mozaiki ceramicznej i/lub rozbudowanej płaskorzeźby.

Cena i czas trwania

4 spotkania po 1,5 godziny, 6 godzin - 174 zł (cena bez materiałów)

Materiały

Materiały można zapewnić we własnym zakresie zgodnie z poniższą listę lub kupić gotowy zestaw ART BOX Ceramika w cenie 59 zł w sklepie internetowym Sztukarni

LISTA MATERIAŁÓW:

- glina - opakowanie 5 kg
- narzędzia ceramiczne:
    - wałek drewniany
    - szpatułka dwustronna oczko
    - szpatułka drewniana płaska
    - struna do cięcia gliny
- bawełniana szmatka
- podkładka karton gips 

W cenie kursu wliczony jest wypał prac w piecu ceramicznym w Sztukarni. Za dostarczenie i odebranie gotowych prac odpowiedzialny jest uczestnik.

Prowadzenie

Stefania Pietrasiak - absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Olsztynie (specjalizacja projektowanie ceramiki artystycznej i użytkowej) oraz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (Wzornictwo-projektowanie ceramiki, Restauracja i Rekonstrukcja Ceramiki i Szkła, oraz Sztuka i Wzornictwo Ceramiki). W swojej działalności artystycznej zajmuje się konserwacją dzieł sztuki, ceramiką artystyczną, oraz ceramiką użytkową w architekturze. Tworzy także ilustracje oraz grafikę koncepcyjną.