Warsztaty malarstwa - autorska kompozycja ze zdjęć online

Charakterystyka zajęć

Warsztaty malarstwa - autorska kompozycja ze zdjęć online to wprowadzenie w technikę malarstwa akrylowego. Adresowane są zarówno do osób początkujących jak i zaawansowanych. Podczas zajęć uczestnicy wykonają obraz na podstawie własnego zdjęcia. Celem warsztatów jest poznanie zasad kompozycji, umiejętność mieszania kolorów, rozwijanie zdolności postrzegania i obserwacji, umiejętność przenoszenia zdjęcia na obraz, zamieniania techniki fotografii na obraz malarski. Prowadzący indywidualnie kieruje potencjałem twórczym każdego z uczestników oraz dokonuje rzetelnej korekty prac wykonanych podczas zajęć.


Zajęcia odbywają się na żywo w programie Zoom.

Program

I zajęcia: nauka przenoszenia proporcji i kompozycji zdjęcia na własne podobrazie metodą siatki; szkic obrazu.

II zajęcia: podmalówka obrazu - pierwsza warstwa obrazu, nauka mieszania farb, pojęcie światła i cienia w kolorze

III zajęcia: nakładanie kolejnych warstw, malowanie detalu, wykończenia

IV zajęcia: kończenie prac 

Cena i czas trwania

4 spotkania po 2 godziny - 240 zł

Materiały

Materiały można zapewnić we własnym zakresie zgodnie z poniższą listę lub kupić zestaw materiałów ART BOX Akryl w cenie 190 zł w sklepie internetowym Sztukarni.

materiały niezbędne podczas warsztatów: płótno malarskie formatu np. 30x40, 40x60, 50x70 lub zagruntowany karton o takich samych wymiarach; farby akrylowe, pędzle, kubek na wodę, paleta do mieszania farb (może być papierowy talerzyk lub zwykły talerz), linijka, ołówek, gumka do ścierania, wydrukowana w kolorze zdjęcie z którego chcmy malować na formacie A4 (Uwaga! Prosimy o wydrukowanie zdjęcia w takim formacie na kartce, ponieważ będziemy na nim rysować.)

Prowadzenie

Berenika Kowalska – absolwentka wydziału malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom 2014 w pracowni interdyscyplinarnej prof. Zbigniewa Bajka. W 2010 r. studiowała na wydziale malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni Leona Tarasewicza, w ramach wymiany miedzy-uczelnianej „MOST”. W 2014 otrzymała stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W 2017 została wybrana do reprezentacji Polski na JCE Biennale. W 2017 otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uczestniczyła w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i zagranicą.