Lato 2020. Kurs architektury dla nastolatków

Charakterystyka zajęć

Kurs jest propozycją dla osób chcących zapoznać się z podstawowymi zagadnieniami z dziedziny architektury i projektowania wnętrz. Podczas zajęć uczestnicy nauczą się obsługi programów graficznych niezbędnych w pracy architekta. Będą wykonywać prace koncepcyjna nad projektem pokoju marzeń oraz budynku w przestrzeni miejskiej, wykonywanie makiet. Na zajęciach omówimy znaczenia światła naturalnego w architekturze i we wnętrzu oraz zasad rysunku architektonicznego.

Program

1. DZIEŃ 
Teoretyczne wprowadzenie w dziedzinę architektury i projektowania wnętrz oraz wystawiennictwa. Skąd architekt czerpie inspiracje – podstawowe pojęcia w architekturze (np. rytm, symetria, porządek, melodia). Instalacja architektoniczna-stworzenie swojej instalacji przestrzennej w skali ukazującej cechy wybranego żywiołu przyrodniczego.

2. DZIEŃ
Znaczenie światła w architekturze i we wnętrzach. Eksperymenty ze światłem - opracowanie projektu okna i omówienie działania światła naturalnego we wnętrzu; wykonanie makiet i ich fotografowanie z użyciem światła; podsumowanie efektów.

3. DZIEŃ
Wycieczka do parku i wykonanie instalacji przestrzennej w plenerze przyrodniczym oraz wykonanie jej fotografii.

4. DZIEŃ
Od pomysłu do realizacji – wykonanie projektów i makiet budynków użytkowych z uwzględnieniem ich lokalizacji; elementy rysunku architektonicznego.

5. DZIEŃ
Kontynuacja pracy nad projektem z poprzedniego dnia. Pokój marzeń - omówienie własnych pokoi pod kątem funkcjonalności i aspektów estetycznych; propozycja zmian, jakie uczestnicy chcieliby wprowadzić; projekty koncepcyjne, szkice.

Cena

- Cena podstawowa: 590 zł
- Cena ze zniżką: 550 zł

Zniżka przysługuje:

- rodzeństwu (wszystkim dzieciom)
- przy zapisie na drugi i każdy kolejny kurs
- uczniom SARu, którzy dokonają zapisu do dnia 02.06.2020

Osoby, które dokonają zapisu w terminie 03.06 - 08.06.2020 dostaną w prezencie ART BOX Haft - wersja mini w dniu rozpoczęcia zajęć.

Czas trwania

20 godzin kursu - codziennie po 4 godziny (do wyboru: cykl poranny lub popołudniowy)

  • PORANNY KURS

10.00-12.00: blok warsztatowy
12.00-12.20: przerwa (zapewniamy ciepłą zupę wege oraz napoje)
12.20-14.00: blok warsztatowy

  • POPOŁUDNIOWY KURS

15.00-17.00: blok warsztatowy
17.00-17.20: przerwa (zapewniamy ciepłą zupę wege oraz napoje)
17.20-19.00: blok warsztatowy

Prowadzenie

Aleksandra Kowalczyk – absolwentka Policealnego Studium Rysunku i Ilustracji "Labirynt" , absolwentka Architektury Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od wielu lat związana z Fundacją "Nasze dzieci" ,w ramach której prowadzi zajęcia artystyczne dla pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Jej pasją jest architektura, rysunek i grafika komputerowa. Wolne chwile spędza na rowerowych wyprawach w nieznane oraz miejskich i leśnych fotoplenerach.

Terminy Warsztatów

Kod Tytuł warsztatu Początek kursu Szczegóły Cena*
ks_3583 Lato 2020. Poranny kurs architektury dla nastolatków (klasy 6-8 + licealiści) poniedziałek, 20, lipiec 2020, 10:00 opis» 590,00 PLN za miejsce Brak miejsc
*brutto