Warsztaty tworzenia lasów w szklanej kuli

Warsztaty tworzenia lasów w szklanej kuli

Charakterystyka zajęć

Warsztaty kierowane są do wszystkich, którzy chcą poznać tajniki tworzenia lasów zamkniętych w naczyniach. To doskonała propozycja dla osób, które chcą nauczyć się opieki nad roślinami. Podczas naszego spotkania dowiecie się, jak własnoręcznie wykonać ekosystem zamknięty w szklanym naczyniu. Będziemy tworzyć kompozycje typowo leśne, korzystając z gatunków rodzimych takich jak cisy, świerki oraz graby (zależnie od pory roku). Wykorzystamy róźne gatunki mchów, paprocie,  dodatkowo korzenie i kamienie. Każdy z uczestników stworzy typowy leśny ekosystem.

Porozmawiamy jak odpowiednio wykonać ogród, aby cieszył nasze oczy przez długie lata. Nauczymy się odpowiednio dobierać rośliny, podłoże oraz inne elementy, które pozwolą nam stworzyć ekosystem danej strefy klimatycznej. Opowiemy o procesach zachodzących w szklanych naczyniach, dowiemy się jak rośliny oddychają oraz w jaki sposób pielęgnować naszą biosferę. Podczas naszych warsztatów poznamy cały proces tworzenia lasu . Skorzystamy z odpowiednio przygotowanych materiałów, naczyń, narzędzi, roślin. Wykonamy odpowiednio podłoże, omówimy każdy etap pracy czego efektem będzie własnoręcznie stworzona biosfera pod okiem eksperta.

Program zajęć

Podczas warsztatów uczestnicy:

– dowiedzą się, jak własnoręcznie wykonać las, aby cieszył oczy przez długie lata,
– nauczą się odpowiednio dobierać rośliny, podłoże oraz inne elementy, które pozwalają stworzyć ekosystem danej strefy klimatycznej,
– poznają procesy zachodzące w szklanych naczyniach,
– dowiedzą się, jak rośliny oddychają oraz w jaki sposób pielęgnować biosferę,
– poznają cały proces tworzenia lasu, wykorzystując do tego specjalnie przygotowane materiały, naczynia, narzędzia i rośliny,
– dogłębnie poznają każdy etap pracy, czego efektem będzie własnoręcznie stworzona biosfera pod okiem eksperta.

Warsztaty w kulach z pokrywą zaczynamy od wykładu, następnie część praktyczna, podczas której każdy z uczestników tworzy swój ogród w szkle.

Cena i czas trwania

1 spotkanie (2h) - 200 zł za osobę
wszystkie materiały w cenie

Prowadzenie

Magdalena Zawadka -  absolwentka kierunku Ogrodnictwo Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Specjalizuje się w tematyce roślin tropikalnych i leczniczych. Wieloletni pracownik Polskiej Akademii Nauk Ogrodu Botanicznego- CZRB w Powsinie, gdzie obejmuje stanowisko edukatora przyrodniczego i przewodnika. Twórca zamkniętych ekosystemów w firmie Madeleine Orchid.