Letni kurs dla nastolatków: ceramika, rzeźba + rysunek, malarstwo

Letni kurs dla nastolatków: ceramika, rzeźba + rysunek, malarstwo

Charakterystyka

Letni kurs ceramiczny dla nastolatków połączony z rysunkiem i malarstwem to wspaniała propozycja dla osób, które chciałyby usystematyzować swoją wiedzę z zakresu malarstwa i połączyć ją z pracą w glinie. Zajęcia obejmują ćwiczenia praktyczne w postaci warsztatów twórczych oraz prezentację najciekawszych zagadnień. W trakcie pięciodniowego kursu  dla osób w wieku 12 - 16 lat przyjrzymy się otoczeniu i postaramy się przełożyć go na język sztuki. Porozmawiamy o kolorach, ich relacjach oraz sposobach budowania głębi w obrazie, a także poznamy najważniejszy aspekty tworzenia wytworów ceramicznych. Zajęcia przy dobrej pogodzie będą prowadzone poza pracownia malarską, w ogrodzie Sztukarni. 

Program

1 DZIEŃ. 
Pierwszy kontakt z gliną - naczynia użytkowe. Ceramiczna pocztówka z wakacji + malowanie angobą.

2. DZIEŃ
Ceramika: różne techniki szkliwienia i zdobienia.

3. DZIEŃ
Malarstwo: martwa natura/studium roślin. Farby akrylowe.

4. DZIEŃ
Zajęcia w ogrodzie Sztukarni:
- ceramika: donice z efektem 3D - inspiracje czerpane z natury
- malarstwo: wyjście wraz ze szkicownikami, akwarelami, ołówkami

5. DZIEŃ
Martwa natura - ołówek (szkło, metal, materiał) - odtwarzanie różnych materii i kształtów; wprowadzenie do kompozycji.

Cena i czas trwania

490 zł/jedna osoba/ 5 dni po 4h

10.00-12.00 blok warsztatowy
12.00-12.30 przerwa
12.30-14.00 blok warsztatowy

Prowadzenie

Zajęcia ceramiczne
Adrianna Krajewska - absolwentka kursów ceramiki I i II stopnia oraz kursu technologii ceramiki. Ukończyła również warsztaty toczenia na kole garncarskim oraz liczne warsztaty praktyczne w Centrum Artystycznym Sztukarnia. Jej krąg zainteresowań artystycznych obejmuje na czele ceramikę i rzeźbę, jak również meblarstwo, aranżacje wnętrz oraz street art. Prowadzi liczne warsztaty dla dzieci oraz dorosłych. Posiada uprawnienia wychowawcy kolonijnego oraz uczestniczyła w warsztacie dla instruktorów w zakresie pracy metodą NVC (porozumienie bez przemocy).

Zajęcia malarskie
Berenika Kowalska - absolwentka wydziału malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom 2014 w pracowni interdyscyplinarnej prof. Zbigniewa Bajka. W 2010 r. studiowała na wydziale malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni Leona Tarasewicza, w ramach wymiany miedzy-uczelnianej „MOST”. Wielokrotnie wyróżniana za malarstwo, rysunek i tkaninę artystyczną przez Radę Wydziału ASP Kraków. W 2014 otrzymała stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W 2017 została wybrana do reprezentacji Polski na JCE Biennale (Europejskie Biennale Młodych). W 2017 otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uczestniczyła w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i zagranicą. Mieszka i pracuje w Warszawie.