Kurs ceramiczny dla dzieci

Kurs ceramiczny dla dzieci

Charakterystyka zajęć

Praca z gliną to nie tylko świetna zabawa i forma autoekspresji. To także bardzo dobre ćwiczenie tzw. motoryki małej. Istotne z punktu widzenia wczesnej edukacji szkolnej, przygotowujące dzieci do nauki pisania. Celem zajęć jest doskonalenie sprawności dłoni oraz umiejętności koordynacji wzrokowo-ruchowej. Podczas lepienia dzieci wyrabiają swobodne i płynne ruchy ręki, likwidują zbyt silne napięcie mięśniowe, krępujące swobodne ruchy dłoni,uczą się pracować obydwoma rękoma. Doskonalą też ruchy dłoni i ucząc się organizacji przestrzennej.

Czas trwania i cena

8 spotkań x 2 godzina - 400 zł
dzieci w wieku powyżej 6 roku życia

Prowadzenie

Julia Kozera - Absolwentka Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego, instruktor rzemiosła artystycznego, czeladnik ceramiki użytkowej i dekoracyjnej, jak również absolwentka UKSW na wydziale filozofii. Pasjonatka papieru, gliny, drewna, szkła, tkaniny i przyrody, i z tego też tworzy swoje prace. Daleka od przymiotów świata współczesnego uwielbia skrytą obserwację człowieka w codzienności, niecodzienne smaki, podróże-najlepiej dalekie i niezobowiązujące muzykowanie ze znajomymi.

Jej czas pochłaniają próby i koncerty zespołu Bloco Central, działania związane ze źródłami kultury ludowej (śpiew biały, taniec, muzyka instrumentalna) oraz działania okołotwórcze.