Letni kurs dla nastolatków: projektowanie wnętrz, architektura, diy

Letni kurs dla nastolatków: projektowanie wnętrz, architektura, diy

Charakterystyka

Letni kurs architektury, projektowania wnętrz i rękodzieła dla nastolatków to propozycja na WAKACJE 2019 kierowana do młodzieży w wieku 12 - 16 lat. W trakcie zajęć uczestnicy poznają podstawowe pojęcia związane z architekturą i architekturą wnętrz; nauczą się też, na co zwrócić uwagę, urządzając przestrzeń i jak odpowiednio dobierać dodatki i je tworzyć. Poznają warsztat architekta i programy graficzne, w jakich tworzy.  To także znakomita okazja, by dzięki swojej pomysłowości i wysiłkowi stworzyć unikatowe, artystyczne przedmioty. 

10.00-12.00 blok warsztatowy
12.00- 12.20 przerwa
12.20-14.00 blok warsztatowy

PROGRAM ZAJĘĆ

1.DZIEŃ 
1. Teoretyczne wprowadzenie w dziedzinę architektury i projektowania wnętrz
2. Skąd architekt wnętrz czerpie inspiracje – podstawowe pojęcia w architekturze (np. rytm, symetria, porządek, melodia) i różne sposoby ich prezentacji (poprzez obraz, relief, model 3d)
3. Betoniczki jako oryginalny, praktyczny i dekoracyjny element każdego pokoju. Część pierwsza: wykonanie formy

2. DZIEŃ 
1. Betoniczki – część druga: wykonanie odlewów
2. Znaczenie światła w architekturze i we wnętrzach
3. Eksperymenty ze światłem - opracowanie projektu okna i omówienie działania światła naturalnego we wnętrzu; wykonanie makiet i ich fotografowanie z użyciem światła; podsumowanie efektów

3. DZIEŃ
1. Pokój marzeń - omówienie własnych pokoi pod kątem funkcjonalności i aspektów estetycznych; propozycja zmian, jakie uczestnicy chcieliby wprowadzić; projekty koncepcyjne, szkice
2. Linorytowe obrazki – wprowadzenie w technikę i wykonanie obrazków tą techniką graficzną; oprawienie ich w samodzielnie przygotowane passpartoux

4. DZIEŃ 
1. Od pomysłu do realizacji – wykonanie projektów i makiet budynków użytkowych z uwzględnieniem ich lokalizacji; elementy rysunku architektonicznego

5. DZIEŃ 
1. O narzędziach pracy architekta – omówienie różnych programów graficznych
2. Samodzielna praca w programie do modelowania 3d sketchup

Cena i czas trwania

490 zł/jedna osoba/ 5 dni po 4 h

Cena zawiera wszystkie potrzebne materiały. 

Prowadzenie

Aleksandra Steppuhn — absolwentka Policealnego Studium Rysunku i Ilustracji "Labirynt". Swoją przygodę z architekturą rozpoczęła na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, gdzie zdobyła gruntowną wiedzę w zakresie projektowania architektonicznego obiektów budowlanych i projektowania urbanistycznego. Obecnie kończy studia z Architektury Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od wielu lat współpracuje z Fundacją "Nasze dzieci" , z ramienia której prowadzi zajęcia artystyczne dla pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.Od 2015 r. związana z Centrum Artystycznym Sztukarnia, w którym prowadzi warsztaty architektoniczne dla dzieci, Akademię Programowania oraz warsztaty kreatywne dla przedszkolaków. Prawdziwą pasją Oli jest architektura, rysunek i grafika komputerowa. Wolne chwile spędza na rowerowych wyprawach w nieznane rejony kraju lub na miejskich i leśnych fotoplenerach.

 

Dziękujemy Pracowni Archi5 za pomoc w realizacji zajęć.

Pracownia Archi5 Warszawa została założona w 2005 roku. Działamy na terenie Polski oraz za granicą. Tworzymy projekty urbanistyczne, architektoniczne oraz infrastrukturalne. W pracowni powstają zarówno budynki mieszkalne, jak i stadiony dla 80 000 widzów. Naszym celem jest tworzenie budynków ściśle związanych z miejscem oraz zachowujących swoją jakość na przestrzeni czasu.
ARCHI5 tworzy około 30 osób pracujących w Paryżu i Warszawie. Zapewniamy spójność i konsekwencję w tworzeniu naszych koncepcji od pierwszego szkicu poprzez dokumentację aż po budowę. Współpracujemy stale z biurami inżynierskimi oraz konsultantami, którzy zapewniają najwyższą jakość w każdej dziedzinie związanej z projektowaniem.
Realizacje ARCHI5 były wielokrotnie nagradzane w ostatnich latach, między innymi: World Architecture Festival Awards, LEAF Awards, Archi Design Club Awards.