Kurs drzeworytu japońskiego

Kurs drzeworytu japońskiego

Charakterystyka

Miesięczny kurs drzeworytu japońskiego to warsztaty cykliczne, podczas których uczestnicy warsztatów nauczą się przenosić wzory na matryce drewniane, wycinać je dłutami oraz odbijać zgodnie z prawidłami japońskiej techniki. Efektami pracy będą kolorowe odbitki, gotowe do zabrania i przyozdobienia ścian. Uczestnicy będą mogli poznać podstawy drzeworytu japońskiego i od razu zastosować je w praktyce.
Warsztaty przygotowane są z myślą o uczestnikach o dowolnym stopniu zaawansowania w technikach warsztatu artystycznego. Zapewnimy cały potrzebny sprzęt w tym deseczki pod matryce, dłuta, bareny (japońskie przyrządy służące do odbijania), farby oraz papier.

Program

1 spotkanie
Prezentacja możliwości drzeworytu i charakterystyka techniki. Zapoznanie się z różnorodnością dłut japońskich i ze sposobami wycinania. Malowanie matryc drewnianych na niebiesko w celu przygotowania ich do wycinania dłutami. Przygotowanie projektu (opcjonalnie). Przygotowanie projektu rysunkowego do przeniesienia na matrycę drewnianą, dwustronną. Przeniesienie za pomocą kalki. Rozpoczęcie wyciania matryc dłutami.
2 spotkanie
Kontynuacja wycinania matryc drewnianych, opracowywanie ich dłutami, kończenie projektów z obu stron matrycy.
3 spotkanie
Prezentacja technik użycia farb wodnych oraz sposobu nakładania ich pędzlami Surikomi Bake i szczotkami japońskimi Maru Bake.
Tworzenie kolorystycznych przejść tonalnych od 1 do 3 kolorów w typie gradientu-Bokashi Mokuhanga
Kompres – nauka zwilżania papieru przy pomocy japońskiego szerokiego pędzla Mizu Bake,
4 spotkanie
Odbijanie grafik z wszystkich kolorów. Stosowanie w praktyce i udoskonalenie techniki Bokashi Mokuhanga w różnych kompozycjach barwnych
Nauka suszenia odbitek

Cena i czas trwania

4 spotkania po 3 godz.
630 zł/osoba

Cena zawiera wszystkie materiały: deseczki, papier Washi, papier drzewny, farby wodne.
Do dyspozycji uczestników będą również wszelkie potrzebne narzędzia: dłuta, pędzle z końskiego włosia, kostki do frotażu.

Prowadzenie

Wouldcut Studio — duet artystyczny Agnieszki Kożuchowskiej (alias Richie Acapulco) i Pawła Tajera. Ich przygoda z drzeworytem zaczęła się na 2-tygodniowym kursie z japońskim mistrzem drzeworytu – Akirą Kurosakim. Teraz dzielą się zdobytą wiedzą i doświadczeniem artystycznym ze wszystkimi entuzjastami japońskiej kultury.

Terminy Warsztatów

Warsztat:
Poziom:
Kod Tytuł warsztatu Początek kursu Szczegóły Cena*
ds_2985 Kurs drzeworytu japońskiego sobota, 09, listopad 2019, 11:00 opis» 630,00 PLN
*brutto