Rośliny owadożerne. Kompozycje w naczyniach

Rośliny owadożerne. Kompozycje w naczyniach

Charakterystyka

Warsztaty skierowane są dla wszystkich , którzy chcą poznać tajniki tworzenia w naczyniach zielonych kompozycji z rośliną owadożerną w roli głównej. Własnoręcznie przygotowany mikroświat będzie oryginalną ozdobą naszych domów i biur. 
Podczas warsztatów uczestnicy:
- dowiedzą się, jak własnoręcznie wykonać mini terrarium w którym zasadzą rośliny owadożerne
- nauczą się odpowiednio pielęgnować, dobierać rośliny, podłoże oraz inne elementy
- poznają procesy zachodzące w szklanych naczyniach
- dowiedzą się, jak rośliny oddychają oraz w jaki sposób pielęgnować swoje terrarium
- poznają cały proces tworzenia mini terrarium, wykorzystując do tego specjalnie przygotowane materiały, naczynia, narzędzia i rośliny
- wykonają ogród w naczyniu 25 cm wysokości z pokrywą

Program zajęć

Warsztaty składają się z części teoretycznej oraz praktycznej. W części teoretycznej prowadząca przedstawi ciekawe, mało znane techniki uprawy roślin w szklanych naczyniach. Będzie mowa o różnych roślinach owadożernych, ale również o tych tropikalnych.
W części praktycznej zaś uczestnicy skorzystają z przygotowanych materiałów, takich jak: narzędzia, rośliny, naczynia, podłoże, detale dekoracyjne oraz wszystkie inne elementy niezbędne do stworzenia własnego mini terrarium. Każdy z etapów dokładnie zostanie omówiony, aby finalnie każdy uczestnik mógł wyczarować swoje własną kompozycję.

Cena i czas trwania

1 spotkanie, 2 godziny - 200 zł
wszystkie materiały w cenie kursu

Prowadzenie

Magdalena Zawadka — absolwentka kierunku Ogrodnictwo Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Specjalizuje się w tematyce roślin tropikalnych i leczniczych. Wieloletni pracownik Polskiej Akademii Nauk Ogrodu Botanicznego- CZRB w Powsinie, gdzie obejmuje stanowisko edukatora przyrodniczego i przewodnika. Twórca zamkniętych ekosystemów w firmie Madeleine Orchid.